Výstavba novej plavárne pokračuje podľa harmonogramu

29. 3. 2010

S príchodom jarných dní  sú práce na výstavbe novej letnej plavárne opäť v plnom prúde. Harmonogram výstavby nenarušila ani bohatá snehová nádielka počas zimných mesiacov. Plaváreň na Ostrove by mala byť dokončená, podľa v zmluvy, v októbri tohto roka.      


Spoločnosť VOD – EKO, ktorá výstavbu realizuje, začala  v novembri minulého roka výkopovými prácami na základoch strojovní. „V súčasnosti máme vybudované strojovne pre dopadový aj plavecký bazén. K týmto dvom bazénom máme hotovú aj spodnú výstuž. Na oddychovom bazéne robíme podkladné betóny a začali sme aj s výkopovými prácami pre detský bazén,“  opísal súčasnú situáciu stavbyvedúci Jozef Svatík. Hotová je aj hrubá stavba vstupného objektu, na ktorej sa v týchto dňoch robí strešná krytina a druhé podlažie. Súčasne sa začalo aj s prácami na dažďovej a splaškovej kanalizácii.


Nová  plaváreň bude mať kapacitu o 25% väčšiu ako súčasná. Dominantou bude toboganová veža so šmykľavkami. „Dnes už máme vyšpecifikovaný aj návrh na konkrétne tobogány a šmýkačky do vody. Chýbať nebude ani šmýkačka pre rodiny s deťmi,“ doplnil Svatík. Návštevníci sa tiež môžu tešiť na dopadový,  plavecký bazén a zážitkové bazény pre deti a dospelých. Chýbať nebude miestnosť pre zdravotnú službu, kabínky na prezliekarne, hygienické priestory s WC a sprchami.


„Technicky aj technologicky je to všetko našliapnuté tak, že zmluvne viazaný termín odovzdania stavby, čo je október 2010, s prehľadom dodržíme,“ zdôraznil  generálny riaditeľ spoločnosti VOD-EKO Peter Klačman.


Počas nastávajúcej letnej sezóny však Trenčania o možnosť kúpania sa určite neprídu. Mesto po dohode so Železnicami SR ponechá verejnosti k dispozíí súčasnú plaváreň, až kým nebude oficiálne otvorená nová.


(Informácie na voľné použitie)


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!