Vyšlo novembrové INFO TRENČÍN

11. 11. 2022

V týchto dňoch môžu obyvatelia nášho mesta očakávať vo svojich schránkach novembrové vydanie mestských novín INFO TRENČÍN. Distribúciu má na starosti spoločnosť Pardon. Ak noviny vo svojej schránke nenájdete, oznámte to, prosím, do redakcie na číslo 032 6504 287

V tomto roku ide už o jedenáste vydanie mestských novín. Oproti zvyčajnému termínu vychádzajú neskôr preto, aby mohli priniesť výsledky spojených volieb – na poste primátora nenastáva žiadna zmena, zloženie mestského zastupiteľstva sa čiastočne obmenilo. Mená zvolených poslancov nájdete na strane 3, kde informujeme aj o menách poslancov, ktorí vzišli z volieb do krajského parlamentu za okres Trenčín.

Naše mesto zabodovalo v ostatnom čase v dvoch súťažiach – píšeme o cene za revitalizáciu vnútrobloku J. Halašu aj o cene za vzdelávanie dospelých v oblasti triedenia odpadov. 

Budúci rok sa začne revitalizácia detského ihriska a vnútrobloku Pádivec. O tejto veľkej investičnej akcii, ale aj o ďalších, píšeme na str. 4.

Prečítajte si aj o tom, že na jar v centre mesta rozkvitnú nové tulipány a krokusy, že sa začína distribúcia nádob na papier k rodinným domom alebo, že v podchode pod Hasičskou ulicou máme ako prví na Slovensku eskalátor pre bicykle, vyskúšajte ho.

Noviny sa venujú aj práci Tímu Trenčín 2026, ktorý pripravil na november Stretnutie kultúrnej komunity nášho regiónu. Na strane 8 nájdete odpoveď na otázku ako bude fungovať bývalé Kino Hviezda po rekonštrukcii, pozývame na Festival francúzskeho filmu i na spomienku na November ´89. Množstvo ďalších pozvánok na podujatia nájdete v časti KAM v Trenčíne.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!