Vydajte sa po stopách Rimanov s detskou pátracou hrou

17. 5. 2024

Už od zajtra, soboty 18. mája 2024, môžete v Trenčíne zažiť čaro pátracej hry, ktorá má pre vás dvanásť úloh spojených s historickým odkazom starých Rimanov práve v našom meste. Pátracia hra štartuje v deň celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií. Zahrať si ju budete môcť počas celého leta až do konca augusta.

Od 18. mája 2024 nájdete v Kultúrno-informačnom centre Trenčín na Mierovom námestí 9 a v Mestskej veži herný plán, ktorý vás po stopách dávnych Rimanov povedie.

KIC je otvorené v sobotu od 9.00 do 16.00 hodiny, (v nedeľu zatvorené), počas pracovných dní otvorené od pondelka do piatka od 9.00 do 18.00 hodiny. Mestskú vežu môžete navštíviť denne od 10.00 do 18.00 hodiny, počas Noci múzeí a galérií v sobotu 18. mája bude výnimočne otvorená až do 23.00 hodiny. 

Ak je to pre vás komfortnejšie, herný plán si môžete stiahnuť a sami vytlačiť.

Poďme sa hrať

Stáva sa už tradíciou, že mesto Trenčín pripravuje štart detskej pátracej hry práve na Medzinárodný deň múzeí, ktorý je 18. mája. Ak sa teda vyberiete po stopách dávnych Rimanov v Trenčíne s detskou pátracou hrou, čaká vás 12 stanovíšť s úlohami. Pri ich riešení prejdete vzdialenosť približne 900 metrov. Celá prechádzka vám zaberie asi 60 minút.

Detská pátracia hra ilustrácia

Všetky úlohy sa týkajú rímskej histórie spojenej s naším mestom a pripomínajú osobnosti, ktoré sú spojené s Rimanmi a ich pobytom na území Slovenska. Spolu s hracím plánom si na prechádzku vezmite aj ceruzku alebo pero, ktoré budete potrebovať na vpisovanie vyriešených úloh. V závere vás čaká odhalenie tajničky, ktorú prinesiete späť do KIC alebo do Mestskej veže, samozrejme, v ich otváracích hodinách.

Na Slovensku sa podujatie s názvom Noc múzeí a galérií teší veľkej obľube. Atraktívnou formou programu v netradičnom čase sa múzejníci a galeristi snažia priblížiť návštevníkom všetkých vekových kategórií problematiku a význam národného kultúrneho dedičstva a upozorniť na dôležitosť jeho ochrany. Nad 20. ročníkom podujatia prevzala záštitu prezidentka republiky Zuzana Čaputová. Ak budete v sobotu 18. mája v našom meste Zažite Noc múzeí a galérií v Trenčíne Základom tradície bola francúzska iniciatíva Európska noc múzeí/Nuit européenne des musées, ktorá začala v roku 2005. Počas dvadsiatich rokov svojej existencie pod patronátom Rady Európy získala kredit etablovaného a populárneho podujatia.

Veríme, že sa s pátracou hrou dobre zabavíte a zároveň možno dozviete aj niečo nové. Pátraciu hru pre vás pripravilo Kultúrno-informačné centrum Trenčín s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!