Vo vnútrobloku na Ul. J. Halašu inštalujú herné prvky

1. 8. 2019

Verejná plocha s rozlohou takmer 10 tisíc metrov štvorcových vo vnútrobloku na Ulici J. Halašu sa v tomto čase každým dňom mení. Toto územie bude po revitalizácii pripravené poskytnúť viaceré možnosti na oddych a aktivity pre všetky vekové kategórie. Takmer všetky zemné práce, vrátane väčšiny chodníkov, sú hotové. Aktuálne už montujú niektoré herné a športové prvky. 

vnútroblok Halašu

Do jedného z najväčších vnútroblokov v meste ich spolu s mobiliárom dodáva spoločnosť Top Metal z Trenčína. Postupne sem pribudnú prístrešky, lavičky, sedenia vo svahu, cyklostojany, odpadkové koše, futbalové bránky a oplotenie, hrazda a kladina, šplhacie tyče alebo aj trampolíny. Spolu tu bude 9 herných a 6 športových prvkov. Tieto práce by mali byť hotové najneskôr do 15. septembra, kedy sa tu má začať výsadba zelene a kvetov. O nové stromy, kry, živé ploty, trvalky, okrasné trávy, vrátane ochranného oplotenia okolo vysadenej zelene, založenie trávnika na futbalovom ihrisku i ostatných plochách sa postará trenčianska spoločnosť green project s. r. o. Vysadia tu 45 stromov a 648 krov.

vnútroblok J. Halašu

Vo vnútrobloku je už osadený i vodný prvok v tvare valca, na ktorom je disk s protišmykovou úpravou. Ide o jednoduchú vodnú atrakciu, ktorá sa spúšťa pomocou skákania hore a dole na disku vodného prvku.

vnútroblok Halašu

Celý projekt revitalizácie vnútrobloku spracovala trenčianska spoločnosť Kvitnúce záhrady, s. r. o., ktorá s mestom spolupracovala aj pri úplnej obnove detského ihriska na Karpatskej ulici.

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a 10 % zo štátneho rozpočtu SR. Celkové náklady sú približne 800 tisíc eur.

vnútroblok Halašu

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!