VIDEO: Z mimoriadneho Mestského zastupiteľstva

30. 11. 2012

29.novembra sa konalo mimoriadne rokovanie Mestského zastupiteľstva. Prinášame Vám výber niektorých tém, ktorými sa poslanci zaoberali.


 V úvode rokovania zložili Richard Hulín (SMER-SD) a Josef Kolář (SMER-SD) poslanecký sľub. Nahradili tak Renatu Kaščákovú (SaS) a Ladislava Pavlíka (SMER-SD), ktorí sa svojho poslaneckého mandátu vzdali.


Renata Kaščáková sa stala poslankyňou mestského zastupiteľstva po voľbách v roku 2010. Kandidovala za politickú stranu Sloboda a Solidarita vo volebnom obvode č. 3. – Sihoť I-IV, Opatová, Pod Sokolice, Kubra, Kubrica. Ladislava Pavlíka, ktorý kandidoval za politickú stranu SMER – sociálna demokracia, zvolili občania vo volebnom obvode č. 4 – Zámostie, Zlatovce, Istebník, Orechové, Záblatie. Obaja sa poslaneckého mandátu vzdali 15. novembra. Na ich miesta postúpili náhradníci, ktorí získali najvyšší počet volebných hlasov. V obvode č. 3 nahradí Renatu Kaščákovú Richard Hulín, ktorý kandidoval za SMER – sociálna demokracia. Ladislava Pavlíka v obvode č. 4 nahradí Josef Kolář (SMER – SD).


…………………………………………………………………………………………………………….


Od 1. decembra bude novým riaditeľom Sociálnych služieb Mesta Trenčín, m. r. o. bývalý mestský poslanec Ladislav Pavlík. Do funkcie ho vymenovalo Mestské zastupiteľstvo.


………………………………………………………………………………………………………………


Poslanci  schválili  zmenu Programového rozpočtu Mesta Trenčín na rok 2012. Bežné príjmy sa navýšili o 75.000 eur. Ide o dotáciu z Európskej únie na projekt Základnej školy Kubranská „Projektové vyučovanie“. Bežné výdavky boli zvýšené o 69.563 eur. Viac, ako bolo pôvodne plánované dostanú napríklad Zariadenie pre seniorov a Zariadenie opatrovateľskej služby na interiérové vybavenie. Navýšené boli aj kapitálové výdavky, a to o sumu 5.437 eur. Po zapracovaní týchto  zmien rozpočtu je bežný rozpočet prebytkový vo výške + 201 233 eur.  Kapitálový rozpočet je tiež prebytkový vo výške + 79 711 eur.


………………………………………………………………………………………………………………..


Mestské zastupiteľstvo v Trenčíne schvalilo zámer vyhlásiť verejné obstarávanie – podprahovú zákazku, ktorej predmetom je kúpa nového osobného automobilu. Predpokladaná hodnota zákazky je maximálne 29 100,- € bez DPH. Na základe výsledku verejného obstarávania bude uzatvorená kúpna zmluva.


Dôvodom kúpy nového osobného automobilu, ktorý bude slúžiť nielen potrebám primátora, je zvýšená kazovosť a nespoľahlivosť súčasného Audi A6.  Ide o 9–ročné auto, ktoré má najazdených 323 000 kilometrov. Jeho prevádzka je vysoko neekonomická, najmä kvôli stále častejším a nákladným opravám. Spotreba tohto automobilu je 14 litrov/100 km. Počas uplynulých 4 mesiacov musela byť 2-krát privolaná odťahová služba, lebo auto zlyhalo. Náklady na opravu za posledné 3 roky dosahujú sumu takmer 6.000 eur.


 


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!