Veľvyslanci Ruska a USA navštívili Trenčín

20. 7. 2021

V piatok 16. júla 2021 prvýkrát absolvovali oficiálnu návštevu nášho mesta veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku Igor B. Bratčikov a veľvyslankyňa USA na Slovensku Bridget A. Brink.

Primátor Richard Rybníček prijal dopoludnia Igora Borisoviča Bratčikova, ktorý bol do svojej funkcie vymenovaný v novembri 2020. Stretnutie potvrdilo vzájomnú ochotu rozvíjať spoluprácu v oblasti cestovného ruchu, vzdelávania, či organizovania kultúrnych podujatí.

Bridget A. Brink pricestovala do Trenčína tiež na svoju prvú oficiálnu návštevu. “Bolo mi potešením sa stretnúť s primátorom Richardom Rybníčkom a jeho zástupcom Patrikom Žákom a dozvedieť sa viac o súťaži na získanie titulu Európske hlavné mesto kultúry a ambicióznom plane primátora na rozvoj mesta,” povedala veľvyslankyňa Bridget A. Brink. Počas rozhovoru s primátorom sa zaujímala aj o dopady pandémie na mesto a o prípravy na možnú tretiu vlnu. Ocenila pokrok mesta v oblasti transparentnosti a zaželala Trenčínu veľa úspechov v kandidatúre na Európske hlavné mesto kultúry 2026.

Večer sa veľvyslankyňa zúčastnila koncertu, ktorý v rámci piatkových hudobných piknikov zorganizovalo mesto Trenčín. “Po 16 mesiacov obmedzenia zhromaždení bolo pre mňa potešením vychutnať si živú hudbu so skvelou kapelou Colorful People počas bezplatného piatkového večerného koncertu v zrekonštruovanom átriu pod Mestskou vežou,” dodala.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!