Veľká oslava rodiny Gáboríkovcov

1. 8. 2005

          Rodinný nápad Gáboríkovcov postaviť a sprevádzkovať nový zimný štadión v Trenčíne sa v sobotu 30. júla dočkal slávnostného šatu. Slovenský hokejový reprezentant bol ústrednou postavou Dňa Mariána Gáboríka a oficiálneho otvorenia arény MG Rink. Myšlienku užitočnej investície, z veľkej časti venovanej talentom od útleho veku, prišiel hviezdnemu kanonierovi NHL podporiť aj spoluhráč z Minnesoty Brent Burns.
         
Výstavba štadióna pohltila 50 miliónov, teda o 10 viac oproti investičným zámerom. Súvisí to s poklesom kurzu dolára i s precíznosťou Gáboríkovcov, ktorí chceli mať dotiahnuté poctivo všetky detaily.
          Napríklad aj ekologické prostredie, ktoré zabezpečuje bezčpavková ľadová technológia. Slovenský hokejista, sám pred pár rokmi svetový supertalent, chce mať na Slovensku svojich pokračovateľov. Rodáci z Trenčína a okolia tak dostávajú do vienka arénu na Hodžovej ulici, pár stoviek metrov od starého štadióna, kde svoje umenie rozvíjal „Gabby“.


         Slovenský draftový rekordér priznal, že ho trochu mrzí termín v súvislosti s paralelne prebiehajúcim vstupným draftom NHL 2005 v Ottawe: „Mrzí ma, že brat musel byť tam a nemôže byť tu. Myslím, že to bola vydarená oslava, ale dôležité je, že štadión bude slúžiť verejnosti a spolu s nadáciou najmä mladým talentom. Ďakujem všetkým, ktorí prišli podporiť tieto aktivity.“
          Gáborík mal na mysli najmä svojich kamarátov z NHL, reprezentácie a Trenčína, ktorí spolu s hokejovými legendami ponúkli na záver večera atraktívnu exhibíciu. V nej sám organizátor oživil spomienky na nedávny úderný útok z extraligy i MS, keď si zahral s Mariánom Hossom a Pavlom Demitrom. Bol aj autorom jedného z gólov zápasu, v ktorom sa strelecky presadili napríklad aj Peter Bondra a hosť spoza oceánu Brent Burns.


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!