Vďaka mestu hokejová mlaď vo vynovených šatniach

24. 7. 2006

         Trenčianska hokejová mlaď začne novú sezónu v siedmich vynovených šatniach. Päť družstiev z prípravky, dve hokejové triedy, dorastenecký i juniorsky tím v nich nájdu kompletné sociálne vybavenie aj so sprchami. Mesto Trenčín ako majiteľa zimného štadióna na Sihoti, už viac než rok nesúceho názov B.O.F. Leasing aréna, vyšli tieto investície spolu s rekonštrukciou vzduchotechniky na šesť miliónov korún.


          Zimný štadión má na základe zmluvy s Mestom Trenčín vo výpožičke nezisková organizácia HK Dukla Trenčín, ktorá je zriaďovateľom mládežníckych hokejových družstiev a na tréningy a zápasy ho prenajíma aj akciovej spoločnosti Dukla Trenčín, zastrešujúcej extraligové áčko. Z tohto prenájmu hradí chod mládežníckych tímov. „Takto to bude fungovať aj naďalej, i všetky energie a celú prevádzku bude naďalej hradiť naša nezisková organizácia,“ hovorí riaditeľ n.o. HK Dukla Trenčín Ivan Piovarči a zároveň dodáva: „Naša vďaka patrí  mestskému zastupiteľstvu a zvlášť primátorovi Branislavovi Cellerovi  za schválenie dotácie na druhý polrok tohto roku. Chod a prevádzku zimného štadióna s pomocou tejto dotácie dokážeme bez problémov zabezpečiť.“ V rámci júnovej zmeny rozpočtu poslanci schválili zvýšenie dotácie na zimný štadión o 3,4 mil. Sk. V tomto roku tak hokejisti dostanú od samosprávy rovných 16 mil. Sk.


          Investície do zimného štadióna majú naplánované aj akcionári extraligového áčka. Pohodlie pre sponzorov trenčianskeho hokeja zabezpečí 13 skyboxov v hodnote 10,5 mil. Sk, ktoré už vyrastajú pod strechou zimného štadióna. „Chceme ich ponúknuť na prenájom už v tejto sezóne, aby začali na seba zarábať v prospech hokejového klubu,“ netají sa vierou v rýchlu návratnosť investovaných prostriedkov Róbert Švehla, prezident a.s. HK Dukla Trenčín. „Určite však nebude ľahké obsadiť plný počet skyboxov v prvej sezóne. Veci sa totiž ťažko ponúkajú, keď sú pred dokončením. Navyše, najväčší, prostredný skybox s dvojnásobnou kapacitou ani nechceme prenajímať. Bude rezervovaný pre mesto a ďalších aktuálnych návštevníkov, ktorí k nám zavítajú na jeden-dva zápasy.“


          Výstavba skyboxov podľa slov R. Švehlu nezníži súčasnú divácku kapacitu na Sihoti, ktorá je 6150 miest. Ustúpil jej iba najvyšší rad na tribúne A a nové reprezentatívne divácke priestory ponúknu pohľad na hokejové dianie viac ako sto ľudom. Naopak, kapacita štadióna, i keď nie v najbližšej sezóne, sa pravdepodobne zvýši. R. Švehla spolu s I. Piovarčim sú totiž zástancami priblíženia hry čo najviac k divákovi, ako je to v kanadsko-americkej NHL. Sedadlá pre návštevníkov štadióna by sa preto v budúcnosti mali posunúť až tesne k mantinelom.


          Trenčianski hokejoví matadori sú presvedčení, že ak sa rozhodnú priestory pre divákov rozšíriť, dodávateľom sa opäť stane novodubnická firma Europeum, a.s, ktorá výborne zvládla aj tohtoročné práce.


x x x


Dodatok k tlačovej správe:


          Prvou akciou v trenčianskej B.O.F. leasing Aréne v novej sezóne bude Rona Cup s tradičným trojdňovým formátom, kde slovenské mužstvá nastúpia proti českým. Kým z Čiech príde už tradičné moravské trio Vsetín, Zlín a Třinec, zo Slovenska sa okrem domácej Dukly predstavia podľa internetovej stránky hkdukla.sk od 10. do 12. augusta Zvolen a prvýkrát v histórii majstrovská Žilina.


Rozpis XIII. ročníka Rona Cupu v Trenčíne


10.8.2006 – štvrtok


13,00 HKm Zvolen – HC Vsetín


16,00 MsHK Žilina – HC Hamé Zlín


19,00 DUKLA Trenčín – HC Oceláři Třinec


11.8.2006 – piatok


13,00 MsHK Žilina – HC Oceláři Třinec


16,00 HKm Zvolen – HC Hamé Zlín


19,00 DUKLA Trenčín – HC Vsetín


12.8.2006 – sobota


13,00 HKm Zvolen – HC Oceláři Třinec


16,00 MsHK Žilina – HC Vsetín


19,00 DUKLA Trenčín – HC Hamé Zlín
+ Trenčianska hokejová mlaď začne novú sezónu v siedmich vynovených šatniach.
+ Pohodlie pre sponzorov trenčianskeho hokeja zabezpečí 13 skyboxov v hodnote 10,5 mil. Sk, ktoré už vyrastajú pod strechou zimného štadióna.


 


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!