V Trenčíne zaspieva svetová operná diva Luciana La Monico

6. 9. 2012

Príde z New Yorku, aby odspievala jediný koncert na Slovensku. Spolu s Miroslavom Dvorským 9. septembra na Mierovom námestí  svojim umením podporia rekonštrukciu Skalky pri Trenčíne.


Slávna Američanka so sicílskymi koreňmi, ktorá spieva aj na doskách The Metropolitan Opery v New Yorku, Luciana La Monico na Slovensko nepriletí po prvý raz. Ide totiž o jej zamilovanú krajinu. Svojim vystúpením niekoľkokrát podporila na Slovensku charitatívne akcie. Tento raz príde, aby sa v Trenčíne stala súčasťou benefičných koncertov v prospech budovania pútnického miesta Skalka.


Prvý z nich sa uskutoční v piatok 7. septembra ako II. MARIÁNSKY KONCERT s účinkujúcimi Andreou Čajovou-Vizvári, Jurajom Nociarom, Danielom Čapkovičom a Dušanom Jariabekom, umelecké slovo – Jozef Šimonovič. Štátny komorný orchester Žilina bude dirigovať Pavol Tužinský, spoluúčinkuje domáci Spevácky zbor PIARISSIMO pod vedením zbormajstra Martina Holúbeka.


Na áriu Mimi a Rodolfa z Pucciniho Bohemy v podaní Luciany La Monico a Miroslava Dvorského sa môžu milovníci operných árií tešiť v nedeľu 9. septembra na koncerte s názvom MIROSLAV DVORSKÝ A PRIATELIA (Andrea Čajová-Vizvári, Daniel Čapkovič, Dušan Jarjabek a Štátny komorný orchester Žilina s dirigentom Pavlom Tužinským).


Obidva koncerty sa konajú na Mierovom námestí so začiatkom o 19.00 hodine. Koncerty organizuje Neinvestičný fond BEŇADIK v spolupráci s Mestom Trenčín a Trenčianskym samosprávnym krajom. Vstupenky na koncerty je možné zakúpiť v KIC alebo pred začiatkom koncertov.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!