V meste pribudlo takmer 400 stromov

15. 1. 2020

Vysadené boli v poslednom mesiaci minulého roka. Išlo najmä o duby, sakury, okrasné jablone, hrušky, hlohy, pagaštany a ginká.

Novým domovom pre 298 stromov sa stala verejná zeleň vo všetkých mestských častiach, no najviditeľnejšie sú tam, kde pribudli v skupinách – napríklad čerešne na Inoveckej ulici, ginká na Halalovke, ďalšie stromčeky na Clementisovej ulici, Pod Skalkou či v areáli MŠ Na dolinách. Išlo o náhradnú výsadbu za výruby v predchádzajúcich rokoch. Stromy zakúpilo Mestské hospodárstvo a správa lesov.

Ďalších 64 stromov zabezpečil primátor Trenčína Richard Rybníček aj prostredníctvom svojich priateľov. Súviselo to s jeho okrúhlym životným jubileom. Na jeseň oslávil 50-tku. 

„Mám radosť a ďakujem Bohu, že som sa v zdraví dožil tohto veku, lebo v dnešnej dobe to nie je celkom samozrejmé. To, že moji priatelia to so mnou oslávili, bol pre mňa krásny a silný pocit. Ja som ich pri tejto príležitosti poprosil, aby mi pomohli zveľadiť zeleň v meste. Tak sa mi podarilo vyzbierať veľmi slušnú sumu peňazí, za ktorú sme koncom roka vysadili v Trenčíne 64 stromov. Ak teda môžem, aj touto cestou všetkým ďakujem,“ povedal R. Rybníček. A tak sú na Opatovskej ulici nové javory, sakury na Soblahovskej ulici, smreky a duby na Brezine.  

Sponzorsky venovala mestu Trenčín 10 stromov aj spoločnosť Akebono. Japonské čerešne dnes zdobia mestský pozemok v priemyselnom parku.

 

 

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!