Uzávierka súťaže Moje mesto, Môj kraj sa blíži

30. 11. 2015

Súťaž dobrých nápadov, ktoré môžu zmeniť verejné priestranstvá, vypísala v novembri Rada mládeže Trenčianskeho kraja (RMTNK). Uzávierka súťaže, ktorá má textovú a fotografickú časť, je 6. decembra 2015.


Zameraná je na mladých ľudí vo veku od 15 do 30 rokov. Súťažné práce musia byť do 6. 12. 2015 zaslané na adresu rmtnk@rmtnk.sk. Ako informoval predseda RMTNK Martin Labudík, očakávajú práce zamerané na úpravu alebo opravu existujúcich verejných priestorov, návrhy na vybudovanie nových zariadení ako pódium pre ochotnícke divadlo, skateboardová plocha, plochy pre letné a zimné klzisko, značenie na miestnom náučnom chodníku či iné nápadité zlepšenia verejne využívaných priestorov, ktoré rozširujú tradície a miestne zvyklosti a prispievajú k zvýšeniu atraktivity komunity či regiónu.


„Základnou ideou je zapojiť mladých ľudí, ktorí v danej lokalite bývajú alebo fungujú, ich ochota pomôcť pri premene verejného priestranstva svojimi myšlienkami, nápadmi, návrhmi na zmenu. Veríme, že chcieť znamená môcť. Chcieť je podľa nás to najdôležitejšie, čo ľudia potrebujú na realizáciu zmien,“ hovorí M. Labudík.


„Každým rokom podporujeme tie podklady, ktorých cieľom je úprava, rekonštrukcia, alebo dobudovanie verejného priestranstva. Najlepšie návrhy budú vyhodnotené a ocenené. Zástupcom samospráv predložíme všetky návrhy, ktoré budú doručené RMTNK.“


Podrobné informácie o súťaži nájdete na www.rmtnk.sk, tiež na facebooku a twitteri. 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!