Už čoskoro začnú s obnovou vodovodov

12. 3. 2018

Spoločnosť Trenčianske vodárne a kanalizácie (TVK) bude v tomto roku rekonštruovať verejný vodovod na viacerých trenčianskych uliciach. Začiatok obnovy vodovodu je plánovaný na budúci týždeň, no už zajtra (13. marca 2018) začnú s úvodnými prácami v križovatke ulíc Cintorínska a Nová. V dotknutom krátkom úseku bude obmedzená premávka v jazdnom pruhu smerom od Soblahovskej ulice.


„Som rád, že sa pre ulice J. Kráľa, Krátka, Nová, Zelená, Záhradnícka, Tatranská, Partizánska (od Legionárskej po Cintorínsku ul.) a Olbrachtova (krátka ulička – odbočka z Olbrachtovej) našli peniaze nielen na obnovu vodovodu, ale aj s tým spojenú rekonštrukciu komunikácií,“ uviedol primátor Richard Rybníček, ktorý túto investíciu presadil v predstavenstve TVK. 


TVK obnoví vodovodné potrubia na hlavnej vetve verejného vodovodu. Vodovodné prípojky, ktoré ešte neboli rekonštruované, chce vymeniť za nové, na pozemkoch nehnuteľností len so súhlasom a v spolupráci s ich majiteľmi.


Počas prác treba počítať s dopravnými obmedzeniami, možno i s dočasnou zmenou dopravného režimu na jednotlivých uliciach. Harmonogram opráv a súvisiacich obmedzení budú TVK a mesto Trenčín pravidelne aktualizovať na svojich webstránkach. „Dotknutých majiteľov nehnuteľností budeme kontaktovať písomne,“ upozornila hovorkyňa TVK Zdenka Pepelová.


V ďalšej etape budú Trenčianske vodárne a kanalizácie rekonštruovať vodovod na Stromovej ulici, na časti Ružovej ulice a na Hodžovej ulici (od Radegastu po školu). TVK vybuduje v tomto roku aj novú kanalizáciu na Opatovskej ceste (pri bývalom Výskumnom ústave ovčiarskom).

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!