Trenčín v pohybe: Zapojte sa a hlasujte za opatrenia!

27. 10. 2020

Do trenčianskeho Plánu udržateľnej mestskej mobility (PUMM) pribudla ďalšia časť. Je tu opäť čas na zapojenie sa obyvateľov. Do 9. novembra trvá hlasovanie za zásadné opatrenia.

K participácii na Pláne udržateľnej mestskej mobility pozýva jeho spracovateľ – brnianske Centrum dopravního výzkumu (CDV). Po dobrej prvej skúsenosti s platformou Decidim na stránkach zapojsa.trencin.sk a tiež pre aktuálne protiepidemické opatrenia bude na prediskutovanie navrhnutých opatrení využitý opäť online priestor.

„Do júnového hlasovania a prerokovania Analytickej časti PUMM sa zapojilo 280 ľudí, za čo ešte raz ďakujeme. Budeme vďační, ak sa rovnakou mierou zapojíte aj do aktivít, spojených s vyhodnotením Návrhovej časti plánu,“ povedal za výskumný tím CDV Daniel Szabó.

Aby výsledný PUMM odrážal potreby čo najširšej skupiny obyvateľov Trenčína a bol dobre realizovateľný, sú vstupy ľudí veľmi dôležité.

Do 9. novembra môžete na zapojsa.trencin.sk diskutovať a hlasovať za opatrenia, ktoré sa vám osobne zdajú byť pre udržateľnú mobilitu v Trenčíne najzásadnejšie.

Spracovatelia PUMM a zástupcovia mesta tak získajú konkrétnejšiu predstavu o tom, na ktorých zmenách vám zvlášť záleží, akým smerom sa vydať a čomu dať prioritu.

Od 30. novembra bude k dispozícii ďalšia videoprezentácia a dokumenty s predstavením Návrhovej časti plánu. Na stiahnutie a podrobné preštudovanie bude, samozrejme, k dispozícii aj dokument s plným znením textu. Neváhajte ho pripomienkovať formou komentárov alebo e-mailov. Po zapracovaní pripomienok v decembri bude na začiatku nového roka predstavený finálny plán.

Súčasná situácia, žiaľ, stále neumožňuje spoločné verejné stretnutia, prijmite preto, prosíme, naše pozvanie aspoň na túto formu participácie.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!