Trenčín pomáha Ukrajine ďalej

1. 7. 2022

Naše mesto a dobrovoľníci pokračujú v zbierke pre ľudí utekajúcich pred vojnovým konfliktom na Ukrajine novým projektom.

Pôvodná zbierka materiálnej pomoci bola vyhlásená 27. februára 2022. Z darov ľudí sme v Trenčíne od 4. marca do 20. mája 2022 vydali 4 443 balíkov konkrétnym odídencom z Ukrajiny.

FB Trenčín pomáha UkrajineNajnovšie sa spojili Kultúrne centrum  Aktivity, mesto Trenčín a spoločnosť Marius Pedersen. Nová forma pomoci, ktorá sa rozbehla s nenávratným finančným príspevkom od Marius Pedersen je zameraná na dve hlavné oblasti: výdaj materiálnej pomoci a pomoc so začlenením sa do spoločnosti.

Výdajné miesto materiálnej pomoci je v priestoroch Kultúrneho centra Aktivity na Kyjevskej ulici v utorok, stredu a štvrtok od 15.00 do 17.00 h.

Ďalšia pomoc spočíva v zmapovaní potrieb formou priamej komunikácie s ľuďmi z Ukrajiny a tiež s kompetentnými inštitúciami, v hľadaní vhodného ubytovania, zamestnania, v motivovaní a napomáhaní k sociálnej integrácii do miestnej komunity.

Koordinátorkou nového projektu pomoci je Dana Vániová, 0910 449 949. FB stránka Trenčín pomáha Ukrajine aktualizuje konkrétne potreby odídencov z Ukrajiny.

Naďalej sú vítaní dobrovoľníci, ktorí pomôžu pri zbierkach materiálnej a potravinovej pomoci, pri výdaji tejto pomoci, či pri vytváraní aktivít pre deti počas letných dní.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!