Trenčín navštívila ministerka Veronika Remišová

28. 7. 2020

Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová sa v utorok 28. júla 2020 stretla s vedením mesta.

Hlavnou témou rozhovorov boli projekty v oblasti budovania infraštruktúry, budovania verejných priestorov i čerpanie eurofondov.

„Pani vicepremiérke sme predstavili projekt integrovaného územného rozvoja, konkrétne projekt Trenčín si Ty a našu pripravenosť na čerpanie eurofondov či už z prebiehajúceho programovacieho obdobia alebo toho budúceho,“ povedal primátor mesta po stretnutí s tým, že Trenčín dal jasne najavo svoju pripravenosť na čerpanie peňazí pre udržateľný mestský rozvoj.  

Vedenia mesta zároveň ministerku požiadalo, aby v komunikácii s ministrom dopravy riešila presun finančných prostriedkov na Slovenskú správu ciest v súvislosti so začatím štúdie uskutočniteľnosti a prípravy na preložku cesty I/61 v centre mesta.

„Sme ako mesto klasickým príkladom toho, čo od nás Európska únia vyžaduje, že integrovaný územný rozvoj ide v spolupráci štát, vyšší územný celok a obec. Predpokladáme, že celý tento projekt územného mestského rozvoja bude práve takouto príležitosťou, kde preloženie cesty I/61 pripraví a zrealizuje cez ministerstvo dopravy a cez Slovenskú správu ciest štát, ďalšie investície, ktoré sa týkajú napríklad revitalizácie jednotlivých ulíc, výstavby mosta do Orechového, revitalizácie Palackého ulice, Ulice 1. mája alebo Hviezdoslavovej ulice, Jaselskej a ďalších by sme dokázali zafinancovať z európskych fondov, ktoré budú vyčlenené na mestský rozvoj. Toto je presne tá participácia a plus by sme niektoré projekty chceli riešiť aj cez vyšší územný celok,“ povedal primátor. O integrovanom územnom rozvoji budú spolu hovoriť na štvrtkovom stretnutí predstavitelia mesta so zástupcami kraja.

„Trenčiansky kraj má veľký potenciál a šikovných ľudí a vo vláde je našou prioritou práve podpora a rozvoj regiónov tak, aby ľudia mali prácu a kvalitný život vo svojom kraji a nemuseli odchádzať žiť inde,“ napísala  po návšteve Trenčína na svojom facebookovom profile podpredsedníčka vlády pre investície a informatizáciu Veronika Remišová.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!