Trenčín kandiduje na titul EURÓPSKE HLAVNÉ MESTO KULTÚRY

19. 10. 2007

          Do súťaže o titul Hlavné mesto kultúry pre rok 2013, ktorý v tom roku získa jedno zo slovenských miest, sa hlási aj mesto Trenčín!


          „Projekt kandidatúry mesta Trenčín na titul Hlavné mesto kultúry 2013 ponesie názov VIA MAXIMA. Je postavený na symbolike ciest a rímskeho odkazu vytesaného do hradnej skaly a dáva Trenčínu šancu zreálniť smelé vízie a ciele, ktoré si predsavzal,“ uviedla vedúca Útvaru marketingu mestského úradu Renáta Kaščáková.


          Informačná kampaň sa začína v piatok 26. októbra popoludní na Mierovom námestí podujatím Priložme ruku k dielu. „Každý občan mesta, ktorý si myslí, že je dobré podporiť kandidatúru nášho mesta na titul Európske hlavné mesto kultúry pre rok 2013, môže prejaviť svoj záujem o projekt symbolickým farebným odtlačkom svojej dlane na spoločné nepopísané plátno. Ak sa naše nádeje naplnia a Trenčín bude vybratý za hlavné mesto kultúry, odtlačková kampaň neskončí – naopak, bude pokračovať až do roku 2013, kedy môžu nazbierané plátna v podobe zástav s odtlačkami rúk v čo najväčšom počte ozdobiť mesto ako spomienku na spoločnú cestu Trenčanov za svojím cieľom,“ dodala R. Kaščáková. 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!