Trenčania sa môžu tešiť na Janu Kirschner aj Hex

23. 9. 2010

Trojdňový mestský festival Dni mesta Trenčín začne už v piatok 24.septembra. Podujatie, ktoré ukončí letnú sezónu v meste, ponúkne počas posledného septembrového víkendu žánrovo pestrý a pre všetky vekové kategórie zaujímavý program.


 V piatok 24.septembra Trenčanov určite poteší koncert Jany Kirschner priamo na Mierovom námestí o 19.00 hod. A aj v sobotu bude žiť centrum nášho mesta divadelnými, tanečnými a hudobnými vystúpeniami v podaní divadiel Maska a Kvelb Theatre, hudobných skupín Vrbovskí víťazi, či HEX (18.00 hod.), tanečných skupín Korzo a Drobci. 45.výročie úmrtia Karola Pádivého si pripomenieme vďaka detskej DH Hradišťanka. Skupina historického šermu WAGUS ponúkne Dišputu o víne a ženách. V sobotu bude znieť hudba aj z mestskej veže, pričom vyvrcholením bude fanfárový koncert o 19.00 hod. Synagóga ponúkne priestor pre Teatr Novogo Fronta o 20.00 hod.


Trenčania budú môcť navštíviť aj výstavy v mestskej veži, na farských schodoch, v Centre rozvoja mesta, či priamo na Mestskom úrade, ktorý bude mať dvere otvorené aj v sobotu dopoludnia pre záujemcov o malú exkurziu po radnici.


Okrem toho bude možné absolvovať aj historickú prechádzku po meste s členmi divadla Normálka. No a počas soboty bude na Mierovom námestí aj príjemne voňavá atmosféra, a to nielen vďaka jarmoku, ale aj kvôli ochutnávke mäsa z opekaného vola, grilovaných špecialít, historickej kuchyne, koláčikov a placiek na rôzne spôsoby a, samozrejme, chýbať nemôže ani burčiak.


Nedeľa bude patriť najmä deťom. Artkino pre ne pripravilo celodenné filmové predstavenia zdarma. O 14.30 hod. sa pred kinom začne aj filmová rallye. O 15.30 hod. sa na Mierovom námestí rozozvučia známe skladby a pesničky v podaní vynikajúcej DH Stráňanka. Program je ešte bohatší – viď www.trencin.sk a mimoriadne vydanie INFO Trenčín.


Vstupy na všetky podujatia sú voľné. Počas piatka a soboty je preprava MHD zdarma. V sobotu je zdarma parkovanie a tiež je od 14.00 do 18.00 hod. zabezpečený bezplatný vstup na mestskú plaváreň, od 17.00 do 18.30 hod. bezplatné korčuľovanie na zimnom štadióne a tiež celodenný bezplatný vstup na Mestskú vežu, Trenčiansky hrad, do Trenčianskeho múzea, Galérie M.A.Bazovského, do Piaristického kostola sv.Františka Xaverského a do Karnera sv. Michala.


Hlavným partnerom podujatia je Marius Pedersen, a.s.


„Spoločnosť Marius Pedersen, a.s. sa rozhodla byť hlavným partnerom festivalu Dni mesta Trenčín. Pre nás je to príležitosť prezentovať sa aj v inom svetle, než len ako podnikateľský subjekt. Podujatie podporíme sumou 15.000 eur. Podporujeme aj iné podujatia v meste Trenčín a určite v tom chceme naďalej pokračovať,“ – Ing. Martin Zigo, generálny riaditeľ Marius Pedersen a.s.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!