Trenčania sa budú môcť kúpať ešte na starej plavárni

23. 4. 2013

Aj keď si modernizácia železničnej trate v úseku cez Trenčín vyžiada zbúranie starej letnej plavárne, počas najbližšej sezóny bude Trenčanom toto kúpalisko ešte k dispozícii.


Na Ostrove je už takmer tri roky postavená nová plaváreň, no nie je možné ju otvoriť. Chýba jej voda, plyn, kanalizácia. Je nutné k nej dobudovať prístupovú cestu, rekonštruovať most na Ostrov s lávkami pre chodcov a cyklistov a zabezpečiť dostatočný počet parkovacích miest. To všetko, vrátane úpravy niektorých ciest v Zámostí, je súčasťou takzvanej malej stavy.  Bývalé vedenie mesta malo síce prísľub od Železníc SR, že malú stavbu dobudujú, no toto nebolo deklarované v riadnej zmluve. „Museli sme úplne od začiatku  začať vyjednávať, aby sa s nami vôbec spätne o tom rozprávali,“ uviedol primátor Richard Rybníček.  „Naše rokovania o tom, aby štát do tejto stavby investoval, vyústili do návrhu zmluvy, ktorá je už na pripomienkovaní na ŽSR. Zmluva hovorí o tom, že štát je pripravený investovať kapitálovým transferom zo štátneho rozpočtu 6,5 mil.eur bez DPH do Trenčína,“ tvrdí primátor.


V rámci modernizácie železničnej trate bolo zazmluvnené, že kým nebude skolaudovaná nová plaváreň, nebudú môcť ŽSR siahať do starej. Komplikáciami okolo tendra sa celý proces časovo zúžil a modernizácia musí postupovať rýchlo, aby sa stihol termín august 2015. Stará plaváreň mala byť toto leto už staveniskom, no po dohode primátora so ŽSR začnú s jej búraním až na jeseň. „V tom čase už ale musíme mať istotu , že Železnice dobudujú novú plaváreň. Je ale možné, že to do budúceho leta nestihnú a že budeme jednu sezónu bez plavárne,“ hovorí R.Rybníček. „Keby súťaž prebiehala normálne, prípadne keby bolo dohodnuté, že za zbúranie starej plavárne investor odovzdá Trenčanom hotovú novú plaváreň, tak by sme to dnes nemuseli riešiť.“


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!