Tešíte sa na Mikuláša, punč a vianočné trhy?

29. 11. 2018

Čarovná atmosféra, skvelé koncerty, stretnutia s blízkymi, slovenské špeciality, punč, varené víno a iné dobroty zažijete v decembri na Mierovom námestí v Trenčíne.

Posledný mesiac roka 2018 sa začne prechádzkou mestom so sprievodcom, ktorá bude už 50. v poradí. V sobotu 1. decembra popoludní nás zavedie do piaristického a farského kostola.

K decembru v Trenčíne neodmysliteľne patrí Čaro Vianoc pod hradom. Tento rok sa začne 5. decembra príchodom Mikuláša a jeho anjelských a čertovských pomocníkov, s ktorými spoločne rozsvietia vianočný stromček na Mierovom námestí.

Počas 19 dní sa na pódiu vystrieda takmer 500 účinkujúcich, z ktorých najviac žiaria mená Fragile, Korben Dallas, Peter Bič Projekt, Banda, spevácka zložka Lúčnice, Mirka Partlová a Cimbal Brothers.

Peter Bič Project

Súčasťou programu Čaro Vianoc pod hradom bude aj svetelná show, adventné dielničky pre deti, betlehemská maštaľka so živými zvieratkami, varenie vianočnej kapustnice a vianočné trhy.

Na druhý sviatok vianočný nebude chýbať tradičný Vianočný koncert Komorného orchestra Mesta Trenčín v piaristickom kostole a Silvestra oslávime na Mierovom námestí spolu s Elán Tribute a DJ Lukym.

Ak rozmýšľate nad darčekmi pre svojich blízkych, určite ich potešia vstupenky na rôzne koncerty. V decembri v Trenčíne zahrá klavírny virtuóz Jozef Holly, koncertovať tu budú aj Veronika Rabada, Mája Velšicová a Zuzana Suchánková.

Benefičný koncert v piaristickom kostole bude zameraný na podporu trenčianskeho Hospicu Milosrdných sestier. Pravú predvianočnú atmosféru určite prinesú adventné koncerty speváckych zborov v piaristickom a evanjelickom kostole.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!