Termín platnosti parkovacích kariet je posunutý

16. 2. 2021

Platnosť parkovacích kariet v Trenčíne je predĺžená o 59 dní, počas ktorých bolo v minulom roku parkovanie bezplatné.

Od 15. marca 2017 bolo v Trenčíne zavedené regulované parkovanie a k tomuto termínu bol zakúpený veľký počet parkovacích kariet. Tie si ich držitelia podľa potreby každoročne obnovovali.

Tento rok platnosť kariet, ktoré si obyvatelia kúpili 15. marca, nekončí 14. marca, ale je predĺžená o dobu bezplatného parkovania, zavedeného v súvislosti s opatreniami na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19.

Napríklad karta, ktorá pôvodne mala platiť do 14. 3. 2021, platí v súčasnosti až do 12. 5. 2021. O predĺženie tejto karty stačí požiadať až začiatkom mája.

Parkovanie zadarmo trvalo od 24. marca do 21. mája 2020. Platnosť kariet bola predĺžená automaticky o 59 dní v máji minulého roka, po ukončení neplateného obdobia. Držitelia kariet boli o nových termínoch platnosti kariet informovali e-mailom.

VYBAVENIE KARTY BEZ NÁVŠTEVY ÚRADU

Pre súčasnú pandemickú situáciu uprednostnite, prosím, vybavenie záležitostí vo veci parkovacích kariet elektronicky, cez internet, bez návštevy úradu.

Karty vybavíte aj osobne v klientskom centre, je však potrebné predložiť k nahliadnutiu doklad preukazujúci výnimku zo zákazu vychádzania.

Pre vybavenie úplne prvej parkovacej karty cez internet potrebujete elektronické konto. O jeho zriadenie môžete požiadať na webstránke karty.parkovanietrencin.sk. Na tejto stránke nájdete aj videonávody, v ktorých je postup detailne znázornený.

Pokiaľ už kartu máte, ale neaktivovali ste si prístup ku kontu, kontaktujte e-mailom na adresu: parkovanie@trencin.sk alebo zavolajte na 0902 911 220 (v čase úradných hodín klientskeho centra MsÚ Trenčín). Poradíme vám, ako postupovať.

VÝHODY ELEKTRONICKÉHO KONTA

  • okamžite nastavíte dočasnú zmenu EČV (pri poruche vozidla a poskytnutí napr. asistenčného vozidla),
  • požiadate o trvalú zmenu EČV (pri predaji vozidla),
  • zakúpite parkovaciu kartu Návšteva pásma (nečaká sa na spracovanie, po úhrade cez Card Pay je okamžite platná),
  • požiadate o zrušenie alebo predĺženie karty,
  • uhradíte novovytvorenú alebo predĺženú parkovaciu kartu platobnou kartou; karta je platná hneď po zaplatení, čo je výhodou, ak ju potrebujete mať čo najskôr aktívnu.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!