Stromček je pripravený, stánky čakajú na trhovníkov

2. 12. 2014

Mierové námestie ožije voňavým adventom už 5. decembra. Vianoční jarmočníci privezú množstvo jedla a pitia a aj to, čo minulý rok nebolo – pečené gaštany, horúcu čokoládu, vianočnú kapustnicu i jelení guláš. Na Hviezdoslavovu a Jaselskú ulicu zasa od 10. decembra spotrebný tovar a textil.


Jedlom a nápojmi sa budú môcť návštevníci posilniť po novom až do 22. hodiny. Z bohatého programu sa predsa len vymyká unikátna prehliadka trenčianskych chrámov v predvianočnom čase s výkladom profesionálnej sprievodkyne. Spoločne s ňou prejdú návštevníci Piaristický kostol sv. Františka Xaverského, synagógu a Evanjelický kostol.


Rodičia s deťmi by si nemali dať ujsť svetelnú digitálnu hru na fasáde Mestskej veže – Mikulášsky záprah, ktorý budú môcť deti „šoférovať“. Na pódiu sa do 23. decembra vystrieda množstvo domácich známych i menej známych spevákov.


Slovenská speváčka Katka Koščová má síce na december naplánovaných množstvo koncertov, no zastaví sa aj na Mierovom námestí v Trenčíne (13. 12.), aby sa pridala krátkym vianočným koncertom k čarovnej atmosfére pod hradom. Je takmer isté, že tu odznejú aj upravené koledy z jej albumu Štedrý večer (2012). 


Na námestie dorazí aj jedna z najzaujímavejších slovenských kapiel posledných rokov Korben Dallas. Za štyri roky existencie vydala táto trojica tri albumy, z ktorých predposledný získal všetky dôležité ceny na Radio_Head Awards. Ich príspevok k čaru Vianoc iste bude stáť za to.


Obdivovatelia pop operného speváckeho tria La Gioia sa môžu tešiť na ich vystúpenie na námestí 20. decembra. K známym menám na hudobnej scéne dnes už nepochybne patrí aj mladý talentovaný hudobník pochádzajúci z nášho mesta Jerguš Oravec. Spolu s kapelou nedávno vyhral súťaž Slovakian Blues Challenge a v marci bude reprezentovať Slovensko v Bruseli na veľkom Európskom festivale. 


Predstaví sa aj na predvianočných koncertoch Richarda Müllera a popri tom si odskočí zahrať a zaspievať aj na Mierové námestie. Čaro Vianoc pod hradom sa skončí 23. decembra. Viac informácií nájdete v časti KAM, na www.trencin.skwww.visittrencin.sk alebo v KIC priamo na Mierovom námestí.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!