Slávnostné otváranie športovísk na ZŠ Bezručova

3. 10. 2009

Kompletne zrekonštruovaný viacúčelový športový areál otvorili v piatok 2. októbra pri Základnej škole na Bezručovej ulici. Riaditeľovi ZŠ a primátorovi Trenčína pri slávnostnom akte prestrihnutia pásky sekundovali zástupcovia jednotlivých ročníkov. Žiaci trenčianskych škôl nenechali ihriská dlho bez povšimnutia, pretože hneď vzápätí sa rozbehli súťaže vo futbale, basketbale, florbale a atletike. Všetci si podmienky na športovanie pochvaľovali. Deti z materských škôl sa vyšantili na nafukovacích skákadlách.  Bohatý popoludňajší program vyvrcholil koncertom džezmena Petra Lipu.


Obnova športových areálov už pri štyroch trenčianskych základných školách


Mesto Trenčín úspešne pokračuje v trende obnovy športovísk pri trenčianskych základných školách. Od roku 2005 prešli kompletnou rekonštrukciou tri športové areály – pri ZŠ Veľkomoravská, ZŠ Hodžova a ZŠ Novomeského. Do ich obnovy investovalo mesto celkovo 2,5 mil. eur.


Okrem zlepšenia športových podmienok pre žiakov týchto škôl je ich hlavným benefitom dostupnosť pre obyvateľov. Všetky uvedené športoviská sú mimo vyučovacích hodín voľne prístupné a majú vlastného správcu. V roku 2008 ich návštevnosť dosiahla takmer 92 tisíc športovcov.


Viacúčelový športový areál na ZŠ, Veľkomoravská ul.


Nový športový areál pri ZŠ Veľkomoravská otvorili 3. novembra 2005. Náklady na vybudovanie viacúčelového ihriska pre loptové športy na úrovni 21. storočia s umelým trávnikom a tartanovým oválom dosiahli takmer 547 700 eur. Rekonštruovaný bol aj školský dvor, chodníky v areáli a rozšírené parkovisko.


Viacúčelový športový areál na ZŠ, Hodžova ul.


Športový areál pri ZŠ Hodžova za viac ako 497 900 eur bol sprístupnený v piatok 30. septembra 2005.  V športovom areáli vybudovalo mesto futbalové ihrisko s umelou trávou, tartanovú bežeckú dráhu, ihriská pre volejbal, basketbal, nohejbal, tenis aj detské ihrisko.


Viacúčelový športový areál na ZŠ, Novomeského ul.


Do rekonštrukcie športového areálu pri ZŠ Novomeského, ktoré bolo otvorené 6. októbra 2006, investovalo mesto 1 397 463 eur. Súčasťou areálu je futbalové ihrisko s umelým trávnikom, dve ihriská na minifutbal aj atletická dráha. Nechýba ani  viacúčelové ihrisko na hádzanú, basketbal, tenis a volejbal či ihrisko zamerané na basketbal, kde sú vyznačené aj čiary pre tenis, volejbal a nohejbal. Ihrisko na hokejbal patrí k najmodernejším na Slovensku, má parametre vhodné aj pre najvyššiu slovenskú súťaž – extraligu.


Viacúčelový športový areál na ZŠ, Bezručova ul.


Posledný zrekonštruovaný športový areál pri ZŠ Bezručova je otvorený od 2. októbra 2009.


Okrem atletického oválu budú mať školáci aj návštevníci k dispozícii dve multifunkčné ihriská na basketbal a volejbal, jedno na florbal, volejbal a nohejbal. Ponuka športovísk je doplnená aj o doskokovú dráhu. Náklady na rekonštrukciu športoviska pri ZŠ Bezručova presiahli 531 100 eur. 


/md, mr/


(Informácie na voľné použitie)


Viac fotografií nájdete v časti O meste/Fotogaléria/Podujatia/Slávnostné otvorenie športového areálu na ZŠ, Bezručova ul.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!