September v Trenčíne bude v znamení festivalov

28. 8. 2018

V septembri si z podujatí v Trenčíne vyberie naozaj každý. Obľúbený mestský festival Pri Trenčianskej bráne aj tento rok ponúkne skvelé koncerty, folklórne vystúpenia, remeselný jarmok, pouličné divadlo, aktivity pre deti, ako aj chutné jedlo a burčiak. Inscenácie z krajín strednej Európy aj Balkánu prinesie medzinárodný festival divadla jedného herca Sám na javisku. O kvalitnú hudbu sa postará 25. ročník trenčianskeho jazzového festivalu Jazz pod hradom. Novinkou bude Aróma festival, ktorý je určený milovníkom gastronómie – kvalitných vín, čajov, káv, čokolád a pivných špeciálov. Záujemcov o osobný rozvoj a sebapoznanie určite poteší One & Only Festival – deň plný inšpiratívnych prednášok, interaktívnych workshopov a cvičenia.

Festival Sám na javisku – Stanislav Majer

Ak sa vám páči modrotlač a diela M. A. Bazovského, určite si nenechajte ujsť netradičné podujatie Vytvorené na Slovensku, v rámci ktorého si môžete vypočuť niekoľko prednášok o živote a dielach M. A. Bazovského, ako aj o histórii a súčasnosti modrotlače. Okrem toho si na workshope Čaro modrého sveta môžete vytvoriť originálny suvernír niektorou z techník modrotlače. Po mnohých rokoch sa vlani do Trenčína vrátila legendárna výstava Trenčín Mesto Módy, ktorá aj tento rok, okrem vystavovateľov, ponúkne módne prehliadky, workshopy a zaujímavé súťaže. Deň plný hudby, divadla, diskusií, dizajnérskeho trhu, workshopov, ekológie a dobrého jedla zažijete začiatkom septembra na podujatí Priestor v Parku M. R. Štefánika.


Po prázdninách opäť začínajú rôzne kurzy – jazykové, umelecké aj športové. Viac informácií o nich aj ďalších podujatiach sa dozviete v novom vydaní mesačníka KAM v Trenčíne, ktorý je súčasťou novín INFO Trenčín. Vo svojich poštových schránkach by ste ich mali nájsť počas tohto týždňa. 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!