Rozprávkový zámok

27. 5. 2008

Prijmite naše pozvanie a spoločne sa vydáme do Alicinej krajiny zázrakov. Bojnický zámok sa opäť stane dejiskom najväčšieho slovenského rozprávkového festivalu. Tešiť sa môžete na známe rozprávkové bytosti, tajomné sily a všadeprítomné čary a mágiu.


Na Bojnickom zámke sa odohrá príbeh inšpirovaný slávnou knihou Lewisa Carrola “Alica v krajine zázrakov” a “Alica v krajine za zrkadlom”. Autor tejto rozprávkovej knihy posunul literatúru pre deti smerom k modernosti a inšpiroval svetom fantázie  Antoina de Saint-Exupéryho k napísaniu Malého princa.


Hlavná hrdinka Alica stojí pred zakliatym zámkom, v ktorom vládne zlá Srdcová kráľovná. Kráľovná vzala ľuďom zámok a vstúpiť do neho zakázala všetkým, ale najmä deťom. Alica sa dostane do zázračného zámku, ktorý sa skrýva za zrkadlom. Zlá kráľovná, však zrkadlo rozbije na desať častí a čriepky porozhadzuje po celom zámku. Pre Alicu a deti niet cesty späť. Musela by nájsť všetkých desať črepiniek, iba tak dokáže premôcť moc zlej kráľovnej. Deti jej v tejto neľahkej úlohe pomôžu. Na svojej ceste zámkom stretajú Macka, Kocúra, Motýľa, Svište, Vranu, Slimáka, Škriatka, Chrobáčika, Vlka, Zajaca, Krtka, Vrabčeka a ďalšie zvieratká. Musia zápasiť s nástrahami srdcovej kráľovnej. Spolu s deťmi musí Alica získať desať zázračných čriepkov zrkadla, ktoré jej pomôžu zlomiť moc Srdcovej kráľovnej a vrátiť zámok ľuďom.


Cieľom autorov príbehu je snaha priblížiť Bojnický zámok najmenším návštevníkom, predstaviť im múzeum ako miesto, kde môžu kedykoľvek vstúpiť a cítiť sa v ňom prirodzene.


Tešíme sa na vašu návštevu! 


Scenár, réžia a hudba: Robert Mankovecky


Námet, produkcia a vizuál: Petra Čavojská


Kontakt:


Múzeum Bojnice SNM


Zámok a okolie 1


Ing. Petra Gordíková


Tel +421 (0) 46-543 06 33, +421 (0) 543 06 24


E-mail: marketing@bojnicecastle.sk


Termín konania: 19.-22. a 26.-29. 6. 2008 


Cenník:


Dospelí:                                                                 200,- Sk


Deti od 6-15 rokov                                                100,- Sk


Deti od 3-6 rokov v sprievode rodiča                      20,- Sk


     
Zdroj: Zámok Bojnice a Petra Čavojská


 


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!