Relikviu sv. Cyrila si uctili aj Trenčania

7. 6. 2013

Na trojročnej púti po slovenských mestách a obciach sa relikvia sv. Cyrila dostala aj do trenčianskych chrámov.


V stredu 5. júna bola vystavená pri Morovom stĺpe na Mierovom námestí, odkiaľ ju procesia veriacich za prítomnosti nitrianskeho diecézneho biskupa Viliama Judáka a primátora mesta Richarda Rybníčka preniesla do Farského kostola Narodenia Panny Márie. Na druhý deň si relikviu v Trenčíne mohli uctiť ľudia v Kostole Notre Dame, v Piaristickom kostole sv. Františka Xaverského, vystavená bola aj v Kostole sv. Stanislava v Opatovej.


Relikvia svätého Cyrila putuje po Slovensku od 30. decembra 2010 s úsilím dostať čo najviac do povedomia ľudí osobnosť svätých Cyrila a Metoda. Na Sviatok svätých slovanských apoštolov Cyrila a Metoda 5. júla 2013 sa na Slovensku začne Jubilejný rok 1150. výročia ich príchodu.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!