Rekonštrukcia Kultúrneho domu v Istebníku sa začne už na jar

19. 3. 2009

Do Kultúrneho domu na Medňanského ulici v mestskej časti Západ – Istebník sa opäť vráti život. Budova, v zadnej časti ktorej sídli materská škola, chátrala takmer štrnásť rokov. Už v jarných mesiacoch sa však začne prvá etapa jej rekonštrukcie, do ktorej investuje mesto 165 969 Eur (5 miliónov korún).


Bolo by veľkou škodou, aby budova ďalej chátrala a zostala nevyužitá. Chceme z nej urobiť miesto, kde sa môžu občania stretávať a ktoré im bude slúžiť na rôzne spoločenské aktivity,“ povedal zástupca primátora a poslanec mestskej časti Západ Tomáš Vaňo.


Pred rokmi sa v kultúrnom dome konali rôzne spoločenské podujatia a premietalo kino. Obyvatelia Istebníka si dobre pamätajú aj hlučné víkendové diskotéky. Po rekonštrukcii kultúrneho domu má mesto o jeho využití jasné predstavy. V zadnej časti bude naďalej fungovať materská škola. Na prízemí bude sídliť Mestská polícia Trenčín – Zámostie, ktorá teraz sídli v prenajatých priestoroch na Kvetnej ulici a tiež Klub dôchodcov Istebník, ktorý sa sem presťahuje z budovy oproti. „V budove nebudú chýbať klubové priestory, ktoré sú určené na rôzne kultúrno-spoločenské akcie a využívať ich budú aj niektoré organizácie tejto mestskej časti. Ďalšie priestory sú vyhradené aj na rôzne iné aktivity, či to už bude tanečná škola alebo aerobik. V budove bude miesto aj pre záujemcov, ktorí chcú poskytovať služby občanom ako lekáreň a podobne,“ vysvetlil Vaňo.


So stavebnými prácami pri rekonštrukcii kultúrneho domu by sa malo začať už v apríli. „V súčasnosti dorábame projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie. Už na jeseň by sme chceli mať časť na prízemí aj zrekonštruovanú. V rámci rekonštrukcie budeme riešiť aj otázku parkovacích miest pri kultúrnom dome,“ dodal Vaňo.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!