R. Valee: „Trenčín je pre investorov zaujímavým mestom!“

31. 10. 2005

          Hoci oficiálny program amerického veľvyslanca na Slovensku Rodolpha VALEE sa v Trenčíne začínal vo štvrtok 27. októbra, už stredajší večer v hoteli Tatra mal rezervovaný na pracovnú večeru s trenčianskym primátorom Branislavom CELLEROM. Spolu so štatutárom mesta pozval aj zástupcu primátora Antona BOCA a vedúceho kancelárie primátora Františka SÁDECKÉHO.


          Z pôvodne neformálneho stretnutia, na ktorom mal primátor predstaviť mesto a jeho rozvojové programy sa stala takmer štvorhodinová priateľská diskusia. Americký ambasador vníma Trenčín ako krajské sídlo s veľkou perspektívou pre investorov, pretože je veľmi blízko Bratislavy a má výhodné dopravné prepojenie nielen na hlavné mesto SR.


          B. Celler oboznámil svojho hostiteľa s budovaným priemyselným parkom na Zámostí, ktorý by mal byť zameraný na výskum a vývoj. Aj prvý zmluvne podchytený investor, americká spoločnosť Johnson Controls, vybuduje v Trenčíne vývojové centrum pre strednú a východnú Európu. „Johnson Controls je v mojej domovine  veľmi rešpektovanou spoločnosťou. Pre mňa je jej investícia na Slovensku a konkrétne v Trenčíne pozitívnou správou, je to dobrá referencia pre každého investora, ktorý o vaše mesto prejaví záujem,“ povedal R. Valee. 


          Spoločná diskusia nebola orientovaná len na rozvoj mesta. R. Valee prekvapil svojimi znalosťami o hokeji, ktorý aj hrával. Trenčín označil za hokejovú veľmoc na Slovensku. „Nevylučujem, že pri najbližšej návšteve Trenčína vsunieme do oficiálneho programu pre veľvyslanca USA aj návštevu hokejového zápasu našej Dukly,“ uviedol pri rozlúčke B. Celler.+ Na snímke v strede nad vlajkmi svojich krajín stoja americký veľvyslanec na Slovensku R. Valee a trenčiansky primátor B. Celler.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!