Prvá detská prechádzka mestom je pripravená

30. 8. 2019

Kultúrno-informačné centrum od roku 2015 pravidelne pripravuje obľúbené prechádzky mestom so sprievodcom. Na september nachystalo prekvapenie pre deti – detskú prechádzku mestom, ktorej témou bude Výprava do starej školy.

Práve záujem o prechádzky mestom inšpiroval Kultúrno-informačné centrum Trenčín vyskúšať niečo podobné aj pre deti. Prvá detská prechádzka mestom bude v sobotu 7. septembra 2019. Témou bude Výprava do starej školy. Deti sa na nej okrem iného dozvedia aj to, prečo kedysi školský poriadok zakazoval sánkovanie a kúpanie v potoku, či vedel každý rytier čítať a písať a či sa vyučovanie v škole začínalo vždy len ráno.

Začiatok detskej prechádzky bude o 15.00 v Kultúrno-informačnom centre Trenčín, trvať bude cca 45 – 60 minút. Detská prechádzka mestom je určená pre deti vo veku 7 – 10 rokov. Na prechádzku môžete ísť spolu s dieťaťom, ale ak je samostatné, nemusíte sa báť ho nechať počas prechádzky so sprievodkyňou.

Vstupné 1 € zahŕňa pracovný list s úlohami, ktorý deti na prechádzke dostanú. Predpredaj vstupeniek je v Kultúrno-informačnom centre Trenčín na Mierovom námestí 9. Otvorené je v pracovných dňoch od 8.00 do 18.00 a v sobotu od 9.00 do 17.00. Prechádzky mestom pripravuje Kultúrno-informačné centrum Trenčín.

SEPTEMBER_Výprava do starej školy

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!