Príďte sa zoznámiť s novými autobusmi MHD

25. 7. 2022

Od 1. septembra 2022 bude mestskú hromadnú dopravu v našom meste zabezpečovať nový dopravca Transdev.  Pre cestujúcich budú k dispozícii úplne nové autobusy. Zoznámiť sa s nimi môžete už v pondelok 15. augusta o 10.00 h na Mierovom námestí.

Všetky autobusy budú nízkopodlažné, klimatizované a ekologické. K ich výbave bude patriť napríklad aj moderný informačný systém, či USB porty pre nabíjanie mobilných zariadení.

Výška cestovného sa zmenou dopravcu nebude meniť, pribudnú ale nové druhy cestovných lístkov a nové spôsoby platby. Nemení sa ani doterajší systém zliav. Viac vám radi povedia v Informačnom centre Transdev na Palackého ulici 6790. Otvorené je v pracovných dňoch od 9.00 do 13.00 h a od 13.30 do 17.00 h.

Ak máte Čipovú kartu alebo časové predplatné lístky ešte od spoločnosti SAD Trenčín, nový dopravca ju bude akceptovať do konca februára 2023. Ak nepoužívate aj prímestskú dopravu (modré autobusy) odporúčame, aby ste si vybavili do konca tohto roka dopravnú kartu u nového dopravcu. Môžete si zvoliť buď osobnú návštevu Informačného centra Transdev na Palackého ulici alebo samoobslužný spôsob, a to cez eshop nového dopravcu.

V nových autobusoch zaplatíte cestovné aj bankovou kartou. Ďalšou možnosťou ako si zakupovať cestovné lístky, bude mobilná aplikácia, ktorú si do svojho smartfónu bezplatne stiahne každý cestujúci.  Pre študentov je dôležité, že nový dopravca bude akceptovať školské preukazy ISIC.

V auguste začnú s predajom cestovných lístkov a dobíjaním kreditu na pobočke Transdev (Palackého ulica), v eshope a mobilnej aplikácii. Dobitie kreditu na dopravnej karte bude možné aj u vodiča autobusu, kde si budete vedieť predĺžiť aj predplatný časový lístok (štvrťročný, mesačný).

Viac informácií sa dozviete na webstránke nového dopravcu,  postupne aj na mestskom webe a tiež osobne 15. augusta o 10.00 h na Mierovom námestí. Srdečne vás pozývame!

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!