Pri Kauflande už autá na Juh neodbočia

17. 4. 2014

Nový dopravný režim začne na križovatke ulíc Električná a Ku štvrtiam platiť po Veľkej noci.


Pre budovanie novej okružnej križovatky je doprava na tomto mieste výrazne obmedzená už od soboty 12. apríla.


Zrušená bola svetelná signalizácia, obmedzené sú jazdné pruhy v križovatke. Vzniknutá dopravná situácia sa ukázala ako veľmi problematická. Preto tu po Veľkonočných sviatkoch začne nový dopravný režim.


Bude úplne uzavretá vetva križovatky v smere na Juh (Ulica Ku štvrtiam), a to až po odbočenie ku Kauflandu a čerpacej stanici Agip. Vozidlá sa tak dostanú len v priamom smere z Električnej ulice k Obchodnej zóne Belá (OC Laugaricio) a späť.


Pozor na jednosmerku


Úsek cesty medzi okružnou križovatkou pri Baumaxe a OC Kaufland bude okrem toho zúžený na jeden jazdný pruh. Vozidlá sa tadiaľto dostanú len do Kauflandu a na čerpaciu stanicu Agip, ale späť nie. Odtiaľ budú môcť ísť len pripájacím pruhom na Električnú ulicu alebo cestou poza Kaufland na Inoveckú ulicu.


Obchádzkové trasy


Pre nákladné automobily zostávajú po uliciach Legionárska, Beckovská alebo Dlhé Hony a Inovecká. Pre osobné automobily bude obchádzka z centra mesta smerovaná na ulice K dolnej stanici, Legionárska a Soblahovská. V smere od Laugaricia pôjde trasa pravým odbočením na križovatke Električná a Legionárska a následne po Legionárskej ulici okolo nemocnice až na okružnú križovatku so Soblahovskou ulicou.


Zmeny aj na svetelnej križovatke


Na svetelnej križovatke Električná – Legionárska dôjde k úprave radenia jazdných pruhov. V smere od OC Laugaricio zostane len jeden, a to ľavý jazdný pruh pre priamy smer. Druhý jazdný pruh bude určený len pre pravé odbočenie.


Takto vozidlá idúce na Juh obchádzkovou trasou nebudú blokované vozidlami v priamom smere ani pri plnom červenom signáli, keď má pravé odbočenie zelenú.


Súčasť nového cestného mosta


Pozitívom je, že pri takomto dopravnom režime budú hlavné stavebné práce skrátené o tri týždne. Zaviazal sa k tomu zhotoviteľ stavby druhého cestného mosta. Na konci mája by tak už ľudia mali používať novú okružnú križovatku vo všetkých smeroch, aj keď tu práce ešte nebudú celkom ukončené. Nová okružná križovatka súvisí s výstavbou druhého cestného mosta, ktorého investorom je Slovenská správa ciest.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!