Prezident SR Ivan Gašparovič navštívil Trenčín

23. 9. 2008

 


Prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič navštívil dňa 23. septembra Trenčín. Pracovnú návštevu začal stretnutím s primátorom Branislavom Cellerom. Ten informoval hlavu štátu o rozvojových zámeroch mesta ako aj najpálčivejších dopravných problémoch mesta, ktoré trvajú už viac rokov. V tejto súvislosti hovorili aj o dlhodobo pripravovanej výstavbe ďalšieho cestného mosta, bez ktorého je dopravná situácia v mesta kritická.


Ivan Gašparovič sa stretol aj s predstaviteľmi trenčianskej samosprávy a osobnosťami Mesta, s ktorými diskutoval o víziách pre Trenčín, o vzťahu k rezortom, ministerstvám, k vláde a o potrebnej spolupráci predstaviteľov miest s predstaviteľmi vyšších územných celkov. Prezident SR ocenil aj skutočnosť, že „zahraničná ratingová spoločnosť dala taký rating Trenčínu, ktorý mu môžu závidieť nielen mestá na Slovensku, ale aj v Európe.“


Súčasťou pracovného programu hlavy štátu v Trenčíne bolo aj slávnostné otvorenie 15. ročníka medzinárodného veľtrhu Aqua na trenčianskom výstavisku a prechádzka mestom, na ktorej navštívil rodný dom Vojtecha Zamarovského, rekonštruované Mariánske námestie, prezrel si novú expozíciu v gotickom karneri sv. Michala,  Farský kostol Narodenia Panny Márie a  renesančné Farské schody. Po krátkej zastávke na káve na Štúrovom námestí, kde diskutoval s občanmi, pokračoval v prehliadke výroby trenčianskej spoločnosti X-RAY.


Prezident dostal okrem oficiálneho daru Mesta, ktorým bol obraz známeho slovenského výtvarníka pôsobiaceho v Trenčíne Ladislava Moška aj osobný dar  primátora a zároveň čestného prezidenta Dukly Trenčín Branislava Cellera. Tým je hokejový dres Andreja Kollára, bývalého hráča HK Dukla Trenčín, ktorý  patril v minulej sezóne k ťahúňom mužstva spod hradu Matúša Čáka.  Prezident republiky, známy fanúšik bratislavského Slovana sa však daru potešil. “Ja som v prvom rade fanúšik dobrého hokeja. Ak by bol len Slovan, slovenský hokej by na takom výslní nebol. Ja som z rodiny slovanistov. To neznamená, že nemám rád trenčiansky hokej. Vo vzájomnom zápase som belasý, ak budete hrať s hocikým druhým, tak som Trenčan,” povedal na záver s úsmevom.


/jm plus sita/ 


 


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!