Pozrite si video, pridajte sa k diskusii o doprave

8. 6. 2020

Práce na Pláne udržateľnej mestskej mobility (PUMM) pokročili. Ponúkame vám video k analytickej časti jeho prípravy. Nájdete v ňom zistenia meraní počtu áut v uliciach mesta, vrátane vyťaženosti ulíc, ale aj spracované výsledky z dotazníkov, ktoré vyplnilo v minulom roku takmer 2 500 trenčianskych domácností.

Videoprezentáciu analytickej časti PUMMu pripravili spracovatelia z Centra dopravného prieskumu, v. v. i., Brno. Podrobnosti ponúka plná verzia dokumentu, ktorý nájdete nižšie – pod videom. Od tohto momentu je teda spustené prerokovanie analytickej časti v online diskusii. Potrvá až do konca júna. Budeme radi, ak túto možnosť využije čo najviac z vás, Trenčanov!

 

Celý dokument s analytickou časťou Plánu udržateľnej mobility nájdete nižšie.

Od piatku 12. júna bude spustené zbieranie návrhov pre zlepšenie mobility a pohybu po meste od širokej verejnosti. Každý sa bude môcť zapojiť a pridať svoj návrh, ako zlepšiť Trenčín pre chodcov, cyklistov, vodičov, zdravotne znevýhodnené osoby, jednoducho pre každého.

Už ste sa zaregistrovali?

Diskusie o budúcnosti dopravy v meste pokračujú nie osobne, ako tomu bolo ešte minulý rok, ale pre koronakrízu na webstránke zapojsa.trencin.sk. Mesto Trenčín po prvý raz využíva online priestor, ktorý bol vytvorený špeciálne na participáciu verejnosti v Barcelone v roku 2016. Platformu nazvali Decidim, čo v katalánčine znamená „My rozhodujeme“. Naše mesto je na Slovensku prvé, ktoré túto platformu uplatňuje. Na webstránke zapojsa.trencin.sk sa môžete zaregistrovať a pridať tam svoju víziu pohybu po meste v budúcnosti.

Plán udržateľnej mestskej mobility je dokument, ktorý navrhne tvár dopravy vo vnútri mesta na niekoľko ďalších desaťročí. Na základe odborných analýz a v spolupráci s obyvateľmi mesta, expertmi a všetkými inštitúciami a organizáciami, ktoré ovplyvňujú súčasnú podobu dopravy v meste, ho vypracováva Centrum dopravního výzkumu z Brna. Dokument bude zostavený do marca 2021. Mesto Trenčín naň získalo peniaze z fondov Európskej únie.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!