Pomôžme si a ku Dňu Zeme si spolu vyčistime mesto

17. 4. 2023

Deň Zeme, 22. apríl, sa stal globálnym fenoménom, ale stále počíta s miestnymi iniciatívami, ktoré demonštrujú silu zmeny na úrovni jednotlivca. Aj v Trenčíne v tomto čase evidujeme dobrovoľné aktivity a ochotu pomôcť s čistením niektorých verejných priestorov v meste.

Ako prvý nás tento rok kontaktoval Futbalový klub AS Trenčín, ktorých mládežníci chcú pridať ruku k dielu. ” V AS Trenčín sa snažíme vychovávať nie len dobrých športovcov, ale prostredníctvom našich projektov aj mladých ľudí so záujmom o spoločenské dianie a veci okolo nás.  Znečistenie životného prostredia  a stav našej planéty je stále viac diskutovaný problém. Aj  preto každoročne, pri príležitosti Dňa Zeme, priložíme ruku k dielu a vyčistíme časť verejného priestoru. Väčšinou čistíme  symbolicky miesta okolo štadióna, či futbalovej akadémie, kde samotní mládežníci trávia veľa času. Je to ďalšia z aktivít, vďaka ktorej vieme pozitívne pôsobiť na našich mladých futbalistov,” uviedla Petra Drábová, Event manager AS Trenčín.

Mladí futbalisti budú v piatok 21. apríla 2023 čistiť okolie hrádze za futbalovým štadiónom, ale i obojsmerne ďalej. Už teraz ďakujeme!

Chcete sa pridať?

Či ste jednotlivci, susedia, žiaci, študenti alebo zamestnanci a máte záujem sa pridať k futbalovým nádejám a pomôcť svojmu mestu vyčistením niektorého verejného priestoru, bude vaša aktivita vítaná!

Váš záujem vyčistiť niektorú z lokalít v meste, nám, prosím, oznámte. Zabezpečíme pre vás vrecia na odpad, rukavice a aj odvoz odpadu.

Kontaktná osoba:

Ján Čulý, koordinátor aktivačných činností
Útvar interných služieb  MsÚ Trenčín

0902 911 138
jan.culy@trencin.sk 

Lokality, ktoré si určite zaslúžia pozornosť v podobe vyčistenia:

  • horná časť parku pod Juhom
  • Trenčiansky luh
  • prírodný park na Východnej ulici
  • okolie hrádze pri Novinách až ku stavidlám alebo opačným smerom k starému cestnému mostu
  • okolie priemyselného parku
  • prípadne vami zvolený verejný priestor v meste

 

„Investujme do našej planéty“

Už niekoľko rokov má Deň Zeme špecifickú tému, ktorá upozorňuje verejnosť na najvypuklejší problém. V roku 2023 je mottom „Investujte do našej planéty“. Ide o to, že každý z nás je zodpovedný za záchranu ľudstva pred klimatickou krízou.

Deň Zeme si 22. apríla pripomíname už od roku 1970. Vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Iniciátorom bol environmentálny aktivista, senátor Spojených štátov z Wisconsinu, Gaylord Nelson.

Deň Zeme má upriamiť pozornosť na to, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné. Do celosvetového úsilia chrániť poklady Zeme pre budúce generácie a ostatné tvory žijúce na planéte sa každoročne zapája miliarda ľudí.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!