Pomôžme nevidiacim a slabozrakým

23. 9. 2021

Biele tričká, pokladničky v rukách a úsmevy na tvárach. Takto spoznáme dobrovoľníkov, ktorých budeme môcť stretnúť zajtra – v piatok 24. septembra 2021 – aj v Trenčíne. Prispejme dobrovoľnou sumou na pomoc nevidiacim a slabozrakým na Slovensku.

Ak sa do mesta zajtra nechystáte, môžete ich podporiť zaslaním SMS v hodnote 2 € na číslo 820.

Oči sú najdôležitejším zmyslom. Až 80 % informácií z vonkajšieho prostredia získavame zrakom. Nie každý má však šťastie aspoň trochu vidieť alebo vidieť.

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka našej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.

Organizátorom verejnej zbierky Biela pastelka je Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Ide o občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priatelia a príbuzní i rodičia nevidiacich a slabozrakých detí. Má 3 464 členov združených v 59 základných organizáciách. Svoje služby, poradenstvo a aktivity poskytuje klientom bezplatne. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska bola založená 7. apríla 1990.

Ďakujeme za podporu Bielej pastelky!

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!