Poklopali základný kameň priemyselnej zóny

24. 10. 2006

           Základný kameň priemyselnej zóny s názvom Bratislavská II. dnes slávnostne poklopali v Trenčíne. Podľa slov trenčianskeho primátora Branislava CELLERA dobudovanie infraštruktúry sa predpokladá v prvom polroku 2007. Mesto má podpísané zmluvy o budúcich zmluvách s piatimi investormi a s ďalšími siedmimi rokuje. Spolu s avizovanými pracovnými miestami týchto spoločností bude v celej zóne po jej kapacitnom naplnení vytvorených 2 000 až 3 000 pracovných miest.


           V prvej etape sa vybuduje infraštruktúra na 60 hektároch zóny, celkovo bude mať priemyselná zóna viac ako 110 hektárov. Mesto čerpá na výstavbu ciest v zóne 90-miliónovú dotáciu od ministerstva hospodárstva a čaká na rozhodnutie o pridelení dotácií z fondov Európskej únie na budovanie ostatnej infraštruktúry. B. Celler uviedol, že výstavba prtiemyselnej zóny si vyžiada takmer 300 miliónov korún a ďalších 300 až 350 miliónov výkup pozemkov. Mesto má momentálne zmluvy na 60 hektárov pozemkov zóny. Tie patria Slovenskému pozemkovému fondu a miestnemu urbariátu. Trenčín hodlá pozemky vykupovať postupne podľa požiadaviek investora a tie mu následne predať.


           Záujem o presídlenie do plánovanej priemyselnej zóny už avizovala spoločnosť Johnson Controls Trenčín, s.r.o., ktorá sa zaviazala preinvestovať 800 miliónov korún s cieľom vytvoriť 600 kvalifikovaných pracovných miest pre svoje vývojové centrum pre strednú a východnú Európu. Centrum sa zaoberá interiérovým dizajnom automobilov a patrí do amerického holdingu Johnson Controls. Primátor uviedol, že vzhľadom na nízku nezamestnanosť nemôžu lákať montážne haly. Zóna má byť zameraná na výrobky s vyššou pridanou hodnotou, výskum a vývoj.+ Základný kameň priemyselnej zóny Bratislavská II. v Trenčíne spoločne poklopali primátor Mesta Trenčín Branislav Celler (vľavo), Vladimír Zajac (v strede) zo spoločnosti Strabag, a.s., ktorá je dodávateľom výstavby ciest v zóne a Pavol Sedláček (vpravo), predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!