Poďte v sobotu do divadla, extra dávku ponúka Noc divadiel

14. 11. 2018

Uvidíme prešovské Divadlo Portál, Mestské divadlo Trenčín i bratislavské Divadlo v podpalubí. Na svoje si prídu deti i dospelí. Vstup na všetky predstavenia je zdarma.

Trenčín sa v sobotu stane súčasťou projektu Noc divadiel, ktorý sa už po deviatykrát realizuje na Slovensku v tretiu novembrovú sobotu. V Kine Hviezda vás privíta výstava kostýmov vytvorených študentami Strednej umeleckej školy v Trenčíne, šašovská stena pripravená na fotenie a prvé predstavenie o 16.00 h určené deťom. Prešovské Divadlo Portál zahrá popletený príbeh O hlúpom Janovi. Po predstavení môžu malí diváci v zrkadlovej sále vyskúšať Rozprávkomat – divadelný jukebox, ktorý zahrá rozprávky na prianie. V tvorivých dielňach si deti vyrobia originálne divadelné masky.

Mestské divadlo Trenčín sa o 18.00 h predstaví s veselohrou Mastný hrniec. Najlepšia kritika je cez satiru a najlepší smiech je cez slzy – o tejto pravde presvedčí divákov jedna z najlepších slovenských veselohier Júliusa Barča-Ivana, v ktorej uvidíme okrem domácich členov Mestského divadla aj Bibianu Ondrejkovú a Štefana Richtarecha.

Bratislavské Divadlo v podpalubí zahrá o 21.00 h mysteriózny a temný súčasný príbeh Vytrvalý dážď. Dielo významného súčasného amerického dramatika Keitha Huffa je komornou hrou pre dvoch hercov o dramatickej epizóde zo života amerických policajtov. Ich pracovné problémy sa veľmi jednoducho, ale o to drastickejšie dotknú aj ich súkromného zázemia. Inscenácia stavia predovšetkým na citlivom tlmočení silného príbehu, ktorý sa darí sprostredkovať najmä vďaka dialógu dvoch silných výkonov hercov Juraja Hrčku a Kamila Mikulčíka. Predstavenie je prístupné od 15 rokov.

noc divadiel

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!