Poďte v septembri Do práce na bicykli! Registrujte sa!

7. 8. 2020

Pre pandémiu koronavírusu presunuli najväčšiu slovenskú akciu na podporu udržateľnej mobility – súťažnú časť kampane Do práce na bicykli – z mája na september 2020. Na registráciu súťažných tímov zostáva už len mesiac. Ak je to pre vás výzva a viete vytvoriť 2 – 4 členný tím zamestnancov firmy, inštitúcie alebo organizácie, zaregistrujte sa do 7. septembra 2020.

Počas celého septembra budete dochádzať do zamestnania na bicykli a zároveň si budete o tom viesť evidenciu. Doteraz registrované samosprávy a tímy ostávajú zaevidované v systéme.

Minulý rok obsadil Trenčín tretiu priečku medzi 99 zaregistrovanými samosprávami, za druhým Liptovským Mikulášom a prvým Martinom. Za úspechom trenčianskej samosprávy boli všetci, ktorí nechali auto doma a na cestu do práce radšej využili ekologickejší spôsob prepravy. Vlani bolo v Trenčíne 181 registrovaných tímov so 619 aktívnymi cyklistami či kolobežkármi. Najazdili spolu 57 249,67 km, čo bolo v prepočte na jedného účastníka 92,49 km. Bude nás tento rok viac?

Registrácia tímov je možná na www.dopracenabicykli.eu ešte do 7. septembra, kde nájdete nielen štatút súťaže, ale napríklad aj informácie o skvelých cenách, ktoré v tomto ročníku súťaže čakajú na víťazov.

Hlavnou motiváciou pre zapojenie sa do 7. ročníka celonárodnej kampane a zároveň súťaže by mal byť predovšetkým dobrý pocit zo šetrenia svojho zdravia, svojich financií, svojho mesta a životného prostredia.

Vyhlasovateľom súťaže je národný cyklokoordinátor Peter Klučka a Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

DPNB-plagat-A3-2020-registracia

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!