Poďte s nami na online prechádzku mestom

2. 3. 2021

Chýbajú vám pravidelné prechádzky naším mestom so sprievodcom, obľúbený projekt Kultúrno-informačného centra Trenčín? Vyskúšajte ich novú formu z pohodlia vá­šho domova a spoznávajte svoje mesto online. Najbližšia prechádzka bude v sobotu 6. marca 2021.

Cyklus prechádzky mestom so sprievodcom pripravuje Kultúrno-informačné centrum pravidelne každý mesiac už od roku 2015. Za ten čas sa ich uskutočnilo presne 66 a boli venované histórii mesta, významným osobnostiam, architektúre, umeniu, ale aj sviatkom, tradíciám či trenčianskym špecialitám. Vzhľadom na pretrvávajúcu situáciu sme sa rozhodli projekt presunúť do online priestoru, a tak vám aj v tejto dobe umožniť spoznávať zaujímavosti súvisiace s Trenčínom.

Prvá online prechádzka mestom bola odvysielaná počas víkendu 13. – 14. februára 2021. Jej témou boli Stavby zo začiatku 20. storočia. Zaujímavých informácií bolo veľmi veľa, a preto sme ju rozdelili na dve časti.

V prvej sprievodkyňa Zuzana Novodvorská porozprávala o histórii a výstavbe Hotela Elizabeth a nádhernej secesnej budove, ktorá sa nachádza na rohu Štúrovho námestia. Druhá časť online prechádzky bola venovaná Židovskej synagóge, budove Krajského súdu na Námestí sv. Anny a bývalému Hotelu Trenčan. Obidve časti odvysielanej prechádzky si môžete pozrieť na stránke visit.trencin.sk/prechadzky-mestom.

Témou marcovej online prechádzky mestom bude Matúš Čák Trenčiansky, pán Váhu a Tatier, ktorý žil na Trenčianskom hrade na prelome 13. a 14. storočia. Vlastnil rozsiahle majetky na západnom a strednom Slovensku a zastával viaceré významné politické funkcie v Uhorskom kráľovstve. Podľa legendy bol pochovaný so svojimi pokladmi na neznámom mieste. Práve tento rok v marci si pripomenieme 700. výročie jeho úmrtia.

V premiére si môžete onli­ne prechádzku pozrieť v sobotu 6. marca 2021 o 18.00 na webstránke visit.trencin.sk, na you­tube kanáli a FB KIC Trenčín.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!