Plavecký výcvik bude od nového roka zdarma

11. 10. 2006

          Plavecký výcvik pre deti bude od nového roka v Trenčíne zdarma. Žiaci, ktorí navštevujú materské školy a prvý stupeň základných škôl, platili 250 až 300 korún za tri týždne výcviku. V základnej škole, Novomeského ul. finišujú rekonštrukčné práce bazéna a práve tam sa budú všetky trenčianske deti učiť plávať.


          Podľa slov člena Komisie školstva a športu pri MsZ v Trenčíne Branislava Zubričaňáka náklady na rekonštrukciu zatiaľ dosiahli 2,2 milióna korún, z toho 1,3 milióna mesto financuje dotáciou z ministerstva školstva.


          „Po rekonštrukcii bazéna v ZŠ, Novomeského ul. prijme škola na plný úväzok inštruktora plaveckého výcviku, na ktorého plat bude dostávať dotáciu od mesta,“ uviedol B. Zubričaňák. Podľa jeho slov je bazén okolo 12 metrov dlhý a nie je hlboký, čím sa zvýši bezpečnosť detí. „Bazén je vhodný pre 10 až 11-ročné deti, teda špeciálne na plavecký výcvik.“


          Plaváreň je zateplená, má plastové okná, novú fasádu, radiátory, vodovodné batérie a sprchy. ,,Nová technológia chlórovania je bezpečnejšia a šetrnejšia a zároveň očakávame výrazné úspory na energiách,“ povedal B. Zubričaňák a dodal, že v ďalšej etape rekonštrukcie prídu na rad sociálne zariadenia a zázemie plavárne. Mesto taktiež rokuje so SAD Trenčín o vybavení školských spojov na výcviky.Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!