Petícia za opravu divadelnej sály pokračuje

15. 2. 2018

Od utorka 6. februára 2018 podpisujú Trenčania, ale aj návštevníci mesta z celého regiónu petíciu. Žiadajú tak Ministerstvo obrany SR o bezodkladné prijatie opatrení na opravu divadelnej sály v Posádkovom klube (ODA), aby mohla byť občanmi aj vojakmi bezpečne užívaná ako riadny kultúrny stánok.


Petíciu inicioval primátor Richard Rybníček. „Niekoľko mesiacov sa nevieme dopracovať k jednoduchej a konkrétnej informácii, kedy a či vôbec ministerstvo obrany svoje priestory, ktoré využívali organizátori väčších podujatí a široká trenčianska verejnosť, opraví,“ povedal.


A hoci medzičasom v médiách odznela správa, že sa predsa len na opravu sály peniaze našli a na jar 2019 by mohla byť znovu otvorená, dodnes Mesto Trenčín nedisponuje oficiálnou informáciou z Ministerstva obrany SR, ktorá by to potvrdzovala. Petičná akcia teda pokračuje.


Divadelná sála je zatvorená od jesene 2016 a tak je výrazne obmedzený komfort produkovania kultúry v Trenčíne.


„Posledné dva roky sme boli nútení ísť do menších priestorov Hviezdy. Na rozsah festivalu a počet jeho návštevníkov sú tie priestory nedostačujúce. Je ťažké organizovať niečo, keď nevieme, v akých priestoroch nakoniec budeme,“ hovorí jeden z organizátorov filmového festivalu HoryZonty Jaroslav Dutka.


„Trenčania kedysi prišli o historickú časť mesta s tým, že tu bude stáť jeden krásny moderný stánok, ktorý budú mať všetci k dispozícii. Dnes tento moloch stojí uprostred mesta a my ho nemôžeme využívať a začíname byť z toho nervózni,“ tvrdí Zuzana Mišáková, riaditeľka Mestského divadla Trenčín.


Petičná akcia potrvá do 5. marca 2018.


Petičný hárok si môžete stiahnuť tu. 


Petičné hárky nájdete aj v budove mestského úradu – v podateľni, v klientskom centre i na matrike. Nájdete ich aj v Kultúrno – informačnom centre na Mierovom námestí, vo všetkých kultúrnych strediskách v Trenčíne, vrátane Hviezdy, v sociálnych zariadeniach mesta Trenčín – na Lavičkovej a Piaristickej ulici, na vrátnici mestskej športovej haly, v Materskom centre Srdiečko, na zimnom štadióne, na krytej plavárni a distribuované sú aj do Klubov dôchodcov, resp. trenčianskych organizácií Jednoty dôchodcov Slovenska.


Ďakujeme za podporu a prosíme  • petíciu vypĺňajte čitateľne

  • do petície nevpisujte poradie petičného hárku

  • nepoužívajte skratky, TN, IL a podobne

  • ak chcete vytvoriť petičné miesto, navštívte internetovú stránku www.odapretrencin.sk a vyplňte dotazník­­

  • ak máte otázky volajte tel. číslo 032/6504 330 – kancelária primátora mesta Trenčín

Všetko potrebné o petícii nájdete aj na internetovej stránke www.odapretrencin.sk.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!