Parkovanie v okolí hlavného cintorína, cez sviatky mimoriadna linka MHD

25. 10. 2022

Od 27. októbra do 3. novembra 2022 bude parkovanie v okolí hlavného cintorína (pod Juhom) upravené tak, aby mali vodiči viac možností zaparkovať. V niektorých lokalitách bude možné parkovať počas návštevy cintorína bez poplatku. Posilníme aj mestskú hromadnú dopravu.

Kde zaparkujete zdarma

  • Na parkovisku na Cintorínskej ulici pri križovatke so Soblahovskou a na parkovisku na Strojárenskej ulici pri vjazde do dvora materskej školy  – od 27. októbra od 16.00 h do 3. novembra 2022 do 9.00 h. Na týchto parkoviskách v tomto období prekryjeme symbol parkovacích hodín na dopravnej značke.
  • Na vetve Soblahovskej ulice – od kaplnky pozdĺž oplotenia hlavného cintorína po začiatok chodníka v parku pod Juhom.
  • Na časti Cintorínskej ulice – pred parkoviskom a križovatkou so Soblahovskou na pravej strane (v smere jazdy od Partizánskej ulice). Možnosť parkovania označíme prenosnými dopravnými značkami

Priamo pri cintoríne na Juhu

Na Saratovskej ulici – v časti označenej ako dlhodobé nočné parkovanie – v pracovných dňoch od 8.00 do 19.00 h, spoplatnené v noci od 19.00 do 8.00 h, bezplatne počas víkendov a sviatkov.

Ostatné parkoviská

V pásme D (Soblahovská ulica a okolie) a v pásme J (sídlisko Juh, okrem dlhodobých a dlhodobých nočných parkovísk) je parkovanie spoplatnené v pracovaných dňoch nepretržite. Počas víkendov a sviatkov (teda aj v utorok 1. novembra 2022) je parkovanie bezplatnéod 8.00 h do 19. 00 h a spoplatnené v noci od 19.00 h do 8.00 h. Žiadame vodičov, aby rešpektovali dopravné predpisy, značenie a neparkovali na cyklotrase.

So súhlasom spoločnosti Lidl bude parkovisko pri predajni na Soblahovskej ulici prístupné pre návštevníkov cintorína aj v deň štátneho sviatku 1.novembra 2022, kedy je predajňa zatvorená.

 

Môžete sa odviesť autobusom

V okolí cintorínov sa dá aj počas nasledujúcich dní očakávať zvýšený počet áut. Pohodlnejšou možnosťou je odviesť sa k cintorínom autobusmi MHD. Okrem štandardných liniek, ktoré budú jazdiť podľa cestovného poriadku, sme v spolupráci s dopravcom MHD – spoločnosťou Transdev – posilňujúcu autobusovú linku č. 32. Tá bude v hodinových intervaloch premávať na trase autobusová stanica – sídlisko Juh s konečnou zastávkou na Saratovskej ulici pri škole. Stane sa tak počas víkendu 29. – 30. októbra a v utorok 1. novembra 2022.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!