Otvorili sme pumptrack v parku pod Juhom

6. 4. 2024

Hoci si novú atrakciu v našom meste už nejaký čas deti a tínedžeri užívali, oficiálne sme prvú sezónu na pumptrackovej dráhe pod Juhom otvorili v sobotu 6. apríla 2024.

V tento deň si počas otváracieho programu vyskúšalo  adrenalínovú jazdu na odrážadlách, či bicykloch a aj si zasúťažilo takmer 150 menších, či väčších detí, ktoré sa zaregistrovali.

Za skvelú spoluprácu ďakujeme ORIGOS, BIKE RACING SLOVAKIA a DIVO.

V parku pod Juhom v susedstve detského ihriska nájdete túto bicyklovú dráhu typu pumptrack. Skladá sa z terénnych vĺn a klopených zákrut. Terénne vlny majú rôzny tvar, výšku a rôznu vzdialenosť od ostatných vĺn. Zmenu ich smeru zabezpečujú klopené zákruty. Celková spevnená plocha bicyklových dráh, vrátane štartovacieho pahorku a priestoru mobiliáru je 885 m2. Dĺžka samostatných jazdných línií je necelých 269 metrov. Povrch telesa dráhy je asfaltový. Areál bude fungovať aj pri umelom osvetlení. Športovisko môžu využívať cyklisti, kolobežkári, skateri i deti na odrážadlách. Stavebné práce za takmer 237 tisíc eur realizovala spoločnosť Bike ING z Kolačna. Túto investíciu sme financovali z rozpočtu mesta.

Starostlivosť o areál má v rukách spoločnosť ORIGOS, ktorá je pripravená priamo na mieste požičať prilby, chrániče a tiež  poskytnúť servis pre bicykle, kolobežky, či odrážadlá.

Celý areál ponúka:

  • základný pumptrackový okruh
  • detský okruh
  • líniu pre pokročilých jazdcov – „Flow line“

Základný pumptrackový okruh

nájdete severne od detského ihriska. Štartovací pahorok priamo nadväzuje na chodník pre peších. V tejto časti je aj parková lavička so stojanom na bicykle.

Detský okruh

sa nachádza v južnej časti, zapadne od detského ihriska. Ide o samostatný okruh s nižšie profilovanými prekážkami pre najmenšie deti na odrážadlách.

Línia pre pokročilých jazdcov – „Flow line“

dopĺňa dva pumptrackové okruhy, tu si už skúsenejší jazdci môžu vyskúšať vyššie profilované prekážky a rozšírené možnosti skokov. Prejazdná je však aj aj pre začiatočníkov. Jej súčasťou je i drevená prekážka – wallride s rozmermi 3,7 x 1,8m a sklonom 50 stupňov.

Areál bude v letnej sezóne, teda od 1.apríla do 31. októbra otvorený od 7.00 do 22.00 h a v zimnej sezóne, teda od 1. novembra do 31. marca od 8.00 do 19.00 h.

Dôležité pre bezpečnosť!

  • Každý pred vstupom na dráhu má mať prilbu a chrániče.
  • Na dráhe sa smie jazdiť len jedným smerom a len, ak neprší.
  • Je nutné dodržiavať základné pravidlá, ktoré sú uvedené na dvoch tabuliach s prevádzkovým poriadkom

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!