Opäť sa môžete prihlásiť na vzdelávanie v kultúre

7. 2. 2023

Projekt Európskeho hlavného mesta kultúry prináša do Trenčína a regiónu mnoho príležitostí na pozitívnu zmenu. Vďaka vzdelávaciemu kurzu Runway | Profesionáli z kultúry sa môžu kultúrne organizácie a projekty posunúť na medzinárodnú úroveň. Prihlasovanie do 6. marca 2023.

O čom je kurz Runway | Profesionáli z kultúry? Je o zvyšovaní kompetencií v oblasti kultúrneho manažmentu. Pomôže vniesť do organizácie alebo projektu strategické plánovanie, interdisciplinaritu, udržateľnosť a medzinárodný kontext. Zameriava sa aj na prácu s publikom a tímovú prácu. 

Runway Profesionáli z kultúry kurz

Pilotný kurz Runway | Profesionáli z kultúry prebiehal v druhej polovici roka 2022. Kurz absolvovalo 25 účastníkov a účastníčok zo zriaďovanej i nezriaďovanej kultúry, ale aj verejnej správy. Patrila medzi nich napríklad riaditeľka Galérie M. A. Bazovského Barbora Petríková, Janka Ovesná zo Zaži Trenčín OZ, tiež Veronika Kostková, ktorá v Trenčíne organizuje podujatie Rozhranie, Peter Michalík z vydavateľstva Monokel, či Janka Prnová z Mestského úradu Nová Dubnica.

vzdelávanie Runway

Účastníkov viedli aj zahraniční lektori a lektorky, profesionáli vo svojej oblasti. Napríklad britský odborník na kreatívny priemysel David Parrish sa podelil o svoje skúsenosti s tvorbou stratégie. Riaditeľka poľskej Impact Foundation, Agata Etmanowicz, sa s účastníkmi a účastníčkami venovala téme rozširovania vlastného publika a sprístupnenia kultúrnych podujatí všetkým ľuďom.

Prihlasovanie spustené

Chcete aj vy pozdvihnúť vašu kultúrnu organizáciu na vyššiu úroveň? Spustili sme prihlasovanie na ďalšie kolo kurzu. Obsah a témy ostávajú rovnaké, jemne sa mení forma. Kurz bude mať 5 dvojdňových blokov od apríla do júna 2023.

Hodnota celého kurzu je 1 tisíc eur, no vďaka štipendiu od Kreatívneho inštitútu Trenčín účastnícky poplatok predstavuje iba 70 eur. Prihlásiť sa môžu aj záujemcovia a záujemkyne mimo Trenčianskeho regiónu. 

Kapacita je opäť obmedzená na 30 ľudí, tak neváhajte a prihláste sa čím skôr pomocou formulára, ktorý nájdete na www.trencin2026.sk medzi projektami.

Michaela Kučová, Programová manažérka Trenčín 2026

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!