Od pondelka dve nové výstavy fotografií

30. 11. 2018

Vianoce z ulice Eleonóry Žůrkovej a Momentky z námestia Mariany Ďurišovej a Juraja Majerského zaplnia od pondelka 3. decembra 2018 výstavné priestory Mestskej veže a Kultúrno-informačného centra v Trenčíne.

Mesto Trenčín, jeho námestie i rôzne zákutia bývajú v lete dejiskom i pozadím koncertov, divadiel či rôznych atrakcií. Na účinkujúcich i divákov sa pozornými očami, priloženými k hľadáčiku svojich fotoaparátov, dívali Juraj Majerský a Mariana Ďurišová. Výstava Momentky z námestia v Mestskej veži ponúkne výber ich najkrajších a najvtipnejších záberov.

momentky

Na vianočné príbehy ulice sa cez objektív svojho fotoaparátu trochu netradične pozrela ďalšia vystavujúca autorka Eleonóra Žůrková. Na výstave Vianoce z ulice v Kultúrno-informačnom centre spolu s ňou môžeme nazrieť cez okná, aj tie zarosené, do stánkov, uvidieť sokoliarov, výrobcov sviečok, muzikantov, čarovne nasvietené priečelia, ale aj neprajný čas po daždi počas vianoc či nevhodné suveníry, zanechané návštevníkmi na uliciach.

Nora Zurkova Vianoce z ulice

Obidve výstavy potrvajú do 6. januára 2019. Kultúrno-informačné centrum na Mierovom námestí 9 je otvorené v pracovných dňoch od 8.00 do 17.00, veža denne 10.00 do 18.00 hodiny.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!