Obnovenú kyslíkovú dráhu otvoria už v sobotu

21. 10. 2010

Príjemná country hudba, ochutnávka guláša a pečeného prasiatka či rôzne hry pre deti budú sprevádzať slávnostné otvorenie obnovenej kyslíkovej dráhy v lesoparku Brezina, ktoré sa uskutoční v sobotu 23. októbra.


Už dopoludnia sa bude pri hoteli Brezina šíriť vôňa kotlíkového guláša, ktorý sa začne variť o 10. hodine. Sobotné popoludnie bude od 12. do 16. hodiny spríjemňovať country kapela Louiziana. Na pravé poludnie sa rozbehnú aj akcie pre deti, ktoré sa môžu tešiť na skákací hrad, maľovanie na tvár či skautské hry. Popoludní ešte k ponuke ochutnávky guláša pribudne aj možnosť pochutnať si na pečenom prasiatku či opiecť si nejakú tú dobrotu pri pripravenom ohnisku.


Obnovená kyslíková dráha bude slávnostne otvorená prestrihnutím pásky o 15. hodine, keď si budú môcť záujemcovia spoločne prejsť trasu a oboznámiť sa s novými cvičebnými prvkami na stanovištiach. Pre lepšiu orientáciu bude pripravená aj mapka trate s vyznačením týchto miest.


Kyslíková dráha na Brezine je dlhá približne  štyri kilometre a je určená ne beh a rôzne pohybové cvičenia. Pozdĺž dráhy je v pravidelných úsekoch desať stanovíšťs rôznymi cvičebnými prvkami, na ktorých si športovci môžu precvičiť jednotlivé svaly. Na stanovištiach sú umiestnené aj informačné tabule s nákresom, ako sa má cvičiť.


Mapa lesoparku Breziny s kyslíkovou dráhou (PDF dokument, zobrazí sa v novom okne)


<!–plagát otvorenia obnovej kyslíkovej dráhy–>

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!