Nové autobusy uľahčujú prepravu invalidov

5. 6. 2009

Na trenčianske cesty sa onedlho vydá šesť nových Low Entry autobusov, určených na mestskú prepravu. Mesto Trenčín žiadalo od dopravcu, aby sa vozidlový park obnovoval výhradne nízkopodlažnými autobusmi. Mesto sa zároveň podieľa aj na spolufinancovaní, a tak prináša pre svojich občanov to najmodernejšie a najkomfortnejšie, čo sa vo svete používa.


K piatim Low Entry autobusom, ktoré už niekoľko mesiacov uľahčujú prepravu najmä dôchodcom, vozíčkarom a mamičkám s deťmi, onedlho pribudne šesť „súrodencov“. Vozidlo sa dokáže po zastavení nakloniť asi 10 centimetrov na stranu dverí, čím uľahčuje cestujúcim nastupovanie a vystupovanie. Do dvanásť metrov dlhého autobusu sa zmestí 107 cestujúcich.


Šesť nových autobusov začne premávať v prvej polovici júna. V týchto dňoch do nich postupne inštalujú elektronické tabule a pokladne. Zároveň sa dopĺňajú do cestovných poriadkov informácie o ďalších garantovaných spojoch v MHD Trenčín. To sú spoje, pri ktorých dopravca už v cestovnom poriadku garantuje, že príde vozidlo s nástupnou plošinou. V cestovných poriadkoch sú označené „i“. 


(Informácie na voľné použitie)

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!