Najbližšiu nedeľu sa začína Trenčianska hudobná jar 2021

14. 5. 2021

Otváracím koncertom festivalu bude gitarový recitál Karola Kompasa o 18.00 hodine v Refektári Piaristického gymnázia. Podmienkou návštevy koncertu je negatívny antigénový test, nie starší ako 24 hodín. 

Organizátorom festivalu Trenčianska hudobná jar 2021 je občianske združenie Klub priateľov vážnej hudby v Trenčíne (KPVH). Podľa slov jeho predsedníčky Heleny Repovej je pripravený krásny a bohatý festivalový program. Všetky festivalové koncerty sa uskutočnia v Refektári Piaristického gymnázia.

„Predchádzajúce obdobie bolo veľmi ťažké pre nás všetkých. Jednou z najpostihnutejších oblastí nášho života bola a stále je kultúra. Preto sme uvítali určité uvoľnenie opatrení,” prihovára sa H. Repová priateľom vážnej hudby na webstránke KPVH.

Uskutočniť tradičný cyklus jarných koncertov znamená pre organizátora dodržať množstvo hygienických podmienok a opatrení.  

Od návštevníkov musia vyžadovať antigénový test, nie starší ako 24 hod. To znamená, že ak chcete na koncert prísť, musíte sa dať v deň jeho konania otestovať.

Podmienka testu neplatí pre tých, ktorí sú už aspoň 14 dní po druhom očkovaní vakcínami Pfizer a Moderna, alebo 4 týždne po prvom očkovaní Astra Zeneca. Takisto pre tých, ktorí sú zaočkovaní aspoň 14 dní prvou dávkou akejkoľvek vakcíny a zároveň prekonali v posledných 180 dňoch ochorenie Covid- 19. Platný test, alebo uvedené potvrdenia treba doniesť na koncert.

Gitarový recitál Karola Kompasa ponúkne päť storočí gitary na Slovensku – sólovú gitarovú a lutnovú hudbu 16. až 21. storočia spojenú s územím dnešného Slovenska. V svetovej premiére zaznie kompozícia významného slovenského skladateľa narodeného v Petrohrade Evgeny Irshaia (*1951). Interpret Karol Kompas zahrá aj jednu vlastnú kompozíciu.

Festival Trenčianska hudobná jar 2021 sa uskutočňuje s finančnou podporou mesta Trenčín.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!