Najbližšia Hudobná nedeľa bude patriť Janais

8. 8. 2019

Pôvabná speváčka s nežným hlasom prinesie v nedeľu 11. augusta 2019 na Mierové námestie nielen svieže letné popové piesne, ale aj zopár francúzskych šansónov. Začiatok koncertu je o 17.00 hodine. Vstup voľný.

Slovenská skladateľka a interpretka, spievajúca v slovenčine, angličtine a francúzštine, vydala doteraz štyri albumy – Svetaboj (2009), Eufória (2013), Vianočná Janais (2015) a Ilúzie (2018).

Jej charakteristický indie pop s prvkami folku a šansónu si získava poslucháčov všetkých vekových kategórií. Do širšieho povedomia sa dostala najmä vďaka Eurovision Song Contest 2009, kde sa aj s kapelou prebojovala do národného finálového kola.

Tretí štúdiový album, venovaný Vianociam, bol ocenený zlatou platňou.

Doménou Janais je francúzština. Piesne svetoznámych šansoniérov ako sú Edith Piaf, Yves Montand či Nana Mouskouri spieva s jemnosťou i silou, no zároveň s nesmiernou ľahkosťou. Speváčka vyštudovala francúzsky jazyk na Univerzite Komenského v Bratislave a na Univerzite Michel de Montaigne v Bordeaux. Práve vďaka tomu je jej podanie francúzskych šansónov také verné.

nedela s Janais

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!