Najbližší bezplatný zber elektroodpadu už túto sobotu

31. 7. 2019

Nepotrebnú práčku, chladničku či mikrovlnku vám bezplatne odvezú z adresy vášho bydliska. Stačí si službu objednať. V Trenčíne táto služba funguje od 8. júna 2019. A najbližší termín je už túto sobotu 3. augusta od 8.00 do 12.00 h. Objednávanie sa uzatvára 2 dni pred konaním zberu, aby sa mohla naplánovať preprava. Zostávajú  teda už len dva dni (dnes a zajtra – 31.7. a 1.8.), na objednanie si odvozu už nepotrebných spotrebičov.

Často je problém zbaviť sa veľkých a ťažkých spotrebičov zo skupiny tzv. bielej techniky. Stále platí, že na tento účel sú k dispozícii zberné dvory, ale je tu aj možnosť objednať si odvoz takýchto spotrebičov priamo z konkrétnych adries, a to zdarma.

Obyvatelia sa tak môžu pohodlne zbaviť napríklad chladničiek, mrazničiek, umývačiek riadu, práčok, sušičiek, sporákov, rúr ale aj varných dosiek, mobilných klimatizácií, radiátorov, ohrievačov, mikrovlniek či vysávačov. Ak nahlásia do zberu aspoň 1 väčší spotrebič, spolu s ním mu odvezú aj iné menšie spotrebiče.

Ako si službu objednať?

Občania sa budú môcť nahlasovať cez internetovú stránku www.zberelektroodpadu.sk. V sekcii „Objednať“ si vyberú mesto Trenčín a tam nájdu najbližšie termíny zberu. V online objednávke treba poskytnúť údaje o type a množstve spotrebičov, ktoré potrebujete odviezť a vaše kontaktné údaje.

V deň zberu odpadu vyložte vaše staré spotrebiče do vchodu bytovky alebo za bránu domu a zabezpečte, aby ich niekto pri príchode pracovníkom Envidomu odovzdal. Je dôležité, aby ste ich nevykladali na ulicu. Mohli by sa k nim tak dostať nelegálni zberači, ktorí ich nezrecyklujú, len rozoberú na hodnotné súčiastky a zvyšok rozobraného spotrebiča porozhadzujú po okolí.

Odvoz zabezpečuje bezplatne zmluvný partner Mesta Trenčín združenie výrobcov elektrospotrebičov ENVIDOM, ktoré spotrebiče odvezie na ekologickú recykláciu.

Zber televízorov a monitorov sa týmto spôsobom nezabezpečuje. Odporúčame zaniesť ich na zberný dvor. Ten môžete tiež počas celého roka využiť pre všetok elektroodpad, v prípade, že nechcete čakať na termín mobilného zberu elektroodpadu a viete si elektroodpad na zberný dvor dopraviť svojpomocne.

Ďalší termín bezplatného odvozu veľkých elektrospotrebičov je naplánovaný na sobotu 7. septembra 2019!

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!