Najbližší bezplatný zber elektroodpadu bude v sobotu 6. júla

25. 6. 2019

Nepotrebnú práčku, chladničku či mikrovlnku vám bezplatne odvezú z adresy vášho bydliska. Stačí si službu pohodlne objednať cez www.zberelektroodpadu.sk. Najbližší termín zberu veľkých spotrebičov je už v sobotu 6.júla 2019 od 8.00 do 12.00 h.

K pravidelnému jarnému a jesennému zberu elektrospotrebičov sa v našom meste pridal aj celoročný zber veľkých a ťažkých spotrebičov zo skupiny tzv. bielej techniky. Práve tieto spotrebiče majú ľudia  zvyčajne problém  naložiť do svojho auta a zaviezť na zberný dvor. Obyvatelia Trenčína sa tak budú môcť pohodlne zbaviť napríklad chladničiek, mrazničiek, umývačiek riadu, práčok, sušičiek, sporákov, rúr ale aj  varných dosiek, mobilných klimatizácií, radiátorov, ohrievačov,  mikrovlniek či vysávačov. Ak nahlásite do zberu aspoň 1 väčší spotrebič, spolu s ním odvezú aj iné menšie spotrebiče.

Túto novú službu si môžete objednať cez internetovú stránku www.zberelektroodpadu.sk. V sekcii  „Objednať“ si vyberte mesto Trenčín,  kde nájdete vypísané najbližšie termíny zberu. V online objednávke treba poskytnúť údaje o type a množstve spotrebičov, ktoré treba odviezť. Je potrebné uviesť i vaše kontaktné údaje.

V deň zberu odpadu vyložte vaše staré spotrebiče do vchodu bytovky alebo za bránu domu a zabezpečte, aby ich niekto pri príchode pracovníkom Envidomu odovzdal. Je dôležité, aby ste ich nevykladali na ulicu. Mohli by sa k nim tak dostať nelegálni zberači, ktorí ich nezrecyklujú, len rozoberú na hodnotné súčiastky a zvyšok rozobraného spotrebiča porozhadzujú po okolí.

Ak máte záujem o online zber elektroodpadu, nahláste sa čo najskôr. Objednávanie zberu sa uzatvára vždy 2 dni pred konaním zberu, aby sa mohla naplánovať preprava. Odvoz  elektroodpadu zabezpečuje bezplatne zmluvný partner Mesta Trenčín – združenie výrobcov elektrospotrebičov ENVIDOM, ktoré spotrebiče odvezie na ekologickú recykláciu.

Zber televízorov a monitorov sa týmto spôsobom zberu nezabezpečuje. Pre ich ekologickú likvidáciu odporúčame zaniesť ich na zberný dvor. Mesto Trenčín bude naďalej poskytovať jarný a jesenný zber elektroodpadu tak, ako doteraz. Pripomíname, že výhodným spôsobom, ako sa ekologicky zbaviť nepotrebného spotrebiča, je hneď pri kúpe nového využiť službu spätného zberu cez predajne elektrospotrebičov. Viac informácií o tom, ako a prečo recyklovať elektroodpad, nájdete aj na www.envidom.sk.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!